Botoks Kaç Ayda Bir Yapılır?

Botoks Tedavisi Ne Kadar Sürer? Botoks ile yılların yüzünüzde yarattığı yaşlanma izlerini silmek mümkün! Son yılların en popüler estetik uygulamalarından olan botoks birçok bölgeye uygulanabiliyor. Estetik merkezimize gelerek hastalarımızda çok başarılı sonuçlar aldığımız botoks uygulamalarını siz de yaptırabilirsiniz.

Botoks Nedir?

Botoks nedir? ; kasları gevşetmek amacıyla üretilen, Clastridium botulinum adlı bir bakteri içeren ilaçtır. Kas kasılmalarına da çok iyi gelir. Estetik merkezimizde ise güzelleştirme amacıyla büyük etkiler yapan yöntemlerimiz arasındadır.

Botoksla ilgili vurgulamamız gereken bir nokta da kesinlikle uzman eller aracılığıyla yapılmasıdır. Aksi takdirde uygulama yapılacak kasların belirlenmesinde, verilen dozajlarda sorunlar oluşabilir. Bu doğal ve rahat bir görüntüyü bozacaktır.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Botoks uygulaması nasıl yapılır? ; botoks uygulaması ile kırışıklığın nedeni olan kaslara çok ince uçlu iğne ile ilaç enjekte edilir. Tedavi esnasına hafif bir acı-yanma hissedilir; rahatsız edici değildir. Botoks uygulamasının hemen ardından dikkat edilmesi gereken noktalardan biri bölgenin ovuşturulmaması gerektiğidir; botoks başka kaslara dağılabilir.

Botoksun en çok uygulandığı alanlar ise burun yan duvarı, kaşların arası, ağız çevresi, göz çevresi, alın bölgesidir. Bu kaslardaki çizgiler sinirli, yorgun, yaşlı veya üzgün bir görüntüye sebep olur.

Botoks Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Botoks tedavisi ne kadar sürer? ; botoks tedavilerimiz 10-15 dakikada yapılabilir. Uygulama yapılırken dik oturursunuz ve işlemler kısa sürede tamamlanır. Botoks ilacının enjekte edilen yerde kalıcı ve etkili olması için uygulama yapıldıktan sonra 1-2 saat dik oturmaya özen göstermelisiniz. Zorlayıcı egzersizlerden en azından 24 saat kaçınmanız daha güzel bir sonuç almamızı sağlar.

Botoks Tedavisi Kalıcı mıdır? Ne Kadar Ara ile Yapılmalıdır?

Botoks tedavisi kalıcı mı? ; botoks tedavisi kalıcı değildir. Belirli aralıklarla düzenli olarak yenilenmesi gerekir. Botoks uygulamalarının en az 6 ayda en çok yılda bir kez yenilenmesini öneriyoruz. İlk uygulamadan sonra biraz daha kısa sürede tekrar edilmesi gerekebilir. Düzenli biçimde uygulamaya geçildiğinde yılda bir kez botoks yaptırmanız yeterli olacaktır. Tecrübeli ellerle yapılan botoks uygulamalarında yüzünüz tuhaf şekillere girmez ve mimikleriniz kaybolmaz.