Çatlak Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Çatlak tedavisi kadınların hızlı kilo alıp verme ya da genetik faktörler sonucunda ortaya çıkarılan problemlerinin giderilmesi adına uygulanır. İç Bacakta, karın çevresinde ve göğüste görülebilen çatlak sorunu tedavi edilmezse eğer daha da belirgin hale gelir. Özellikle hamilelik sonrasında kilo dengelerinin değişmesi nedeniyle kadınların büyük bir kısmında karşılaşılır.

Çatlak Tedavisinde Hangi Yöntemler Kullanılır?

Cilt üzerinde ya da doku altında oluşan yırtıklar zamanla belirginleşir ve çatlak görünümünü alır. Çizgiler beyazlaşmaya başladığında ise kötü bir görüntü ortaya çıkar. Küçük izler oluşur ve daha sonrasında çatlaklar büyür. Yukarıda belirtilenlere ek olarak cildin düzenli olarak nemlendirilmemesi bu tür problemlere zemin hazırlar.

  • Çatlak tedavisi aşamaları son derece basit olmakla birlikte genellikle profesyonel aletlerden destek alınır.
  • Lazer, micro peeling, mezoterapi, karboksiterapi tercih edilen alternatiflerden bazılarıdır.
  • Genellikle bu tür yöntemler ile birlikte cildin alt dokusunun onarılması ya da kısa zaman içerisinde iyileştirilmesi amaçlanır.

Çatlak Tedavisi Etkili Mi?

Çatlak tedavisi işlemleri sırasında herhangi bir yan etki olmadığı gibi yalnızca kızarıklık meydana gelebilir. Son derece etkili olduğundan dolayı seansların düzenli olarak tamamlanması önem taşır. Minimum 3 seans sonrasında çatlak görünümü azalır ve rengi koyulaşmaya başlar. Özellikle mezoterapi uygulamasında ciltteki kolajen oranı arttırıldığından dolayı iyileşme süreci daha da hızlanır. Çatlaklar daha fazla derinleşmeden profesyonel yardım almak faydalı olacaktır.

Lazer Tedavisi İle Kısa Sürede Sonuç Şansı!

Çatlak söz konusu olduğunda en etkili yöntemlerden bir tanesi lazer olarak karşımıza çıkar. Kısa sürede kesin sonuç almak istiyorsanız seanslara hemen başlayabilirsiniz. Fraksiyonel lazer kullanılması durumunda ortalama 5 ya da 6 seans sonrasında çatlak görünümü en aza iner. Bu aşamada tamamen ortadan kalkacağını söylemek yanlış olacaktır. Ancak tedaviye devam edilmesi durumunda zamanla görünümü azalır ve rahatsız etmemeye başlar.

Renk değişimleri hafiflediğinde çatlak konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Benzer problemlerin ortaya çıkmaması adına cildin düzenli olarak nemlendirilmesi ve bakımlarının yapılması faydalı olacaktır. Aynı zamanda kilo dengesine de önem vermek gerekir.