Cildiniz Nefes Alsın, Yenilensin; Karbon Peeling

Karbon peeling uygulaması, bakımlarına önem veren ve gözenek görünümünden rahatsız olan kadınlar açısından doğru bir seçimdir. Düzenli olarak uygulanması halinde cildi pürüzsüzleştirir ve aynı zamanda sivilce oluşumunu da engeller. Acısız bir yöntem olmasının yanı sıra ciltte hassasiyette oluşturmaz. Etkisinin artması ile birlikte lazer ile uygulanır ve böylelikle solüsyonun daha iyi şekilde emilmesi amaçlanır.

Sivilce Ve Lekeler İçin İdeal!

Sivilce ve lekeler için karbon peeling uygulaması son derece idealdir. Tamamen organik ve doğal karbondan hazırlanan solüsyon, cilde masaj yapılarak uygulanır. Lazer ile birlikte süreç tamamlandığından dolayı cildin alt katmanının da iyileştirilmesi amaçlanır.

  • Yaklaşık olarak 25 ya da 30 dakika içerisinde tamamlanan süreç sonrasında etkisini ilk andan itibaren hissetmeye başlayabilirsiniz.
  • En az 3 seans sonrasında ise gözenek görünümü azalır, lekelerin rengi açılır ve sivilce problemi de ortadan kalkar.
  • Lazer ile birlikte uygulandığında ciltteki ısı dalgaları daha da etkili hale gelir. Böylelikle kollajen oluşumu da desteklenir.

Parlak Ve Gençleşmiş Cilt Dokusu!

Cilt bakımı söz konusu olduğunda karbon peeling, zaman içerisinde daha genç bir görünüme ulaşmanıza katkı sağlar. Parlayan cilt yüzeyindeki ton eşitsizlikleri de ortadan kaldırılır. Hydrafacial ya da medikal bakım alternatiflerine göre son dönemde daha çok tercih edilmeye başlamıştır. Yaş ya da cinsiyet fark etmeksizin ihtiyacı olan herkese uygulanması mümkündür. Öncelikle cilde karbondan hazırlanan karışım sürülür ve minimum 20 dakika bekletilir. Daha sonrasında ise en fazla 15 dakika lazer uygulaması yapılır.

Karbon Peeling İle Tazelen!

Karbon peeling işlemi sayesinde cildiniz tüm ölü derilerden arındırılır ve aynı zamanda tazelenir. Uygulama sırasında çok az bir batma hissi olabilir. Maksimum 6 ay boyunca etkisini gösterir ve en iyi sonucu alabilmek adına düzenli yaptırmak faydalı olacaktır. Peeling sonrasında belirli bir süre ödem ve aynı zamanda kızarıklık ortaya çıksa da zaman içerisinde geçer. Kalıcı bir leke oluşmaması adına ise güneş koruyucu kremlerin uygulanması faydalı olacaktır. Yan etkisi olmadığı gibi işlem sonrasında günlük hayatınıza devam etmeniz mümkündür. Çiğdem Koç Güzellik ve Estetik Merkezi Instagram