Cilt Tonunuzu Odaklayın; Leke Tedavisi

Leke tedavisi, kadınlar ve erkeklerin ciltlerinde yaşadıkları problemlerin ortadan kaldırılması açısından son derece önemlidir. Güneş, doğum, genetik faktörler ve sonradan oluşan problemler nedeniyle ortaya çıkan lekeler bir süre sonrasında rahatsız edebilir. Bu aşamada ise uzman isimler ile popüler teknikler kullanıldığında kısa zamanda sonuç alabilmek mümkündür. Leke giderici kremler yerine lazer cihazlar ya da profesyonel cilt bakım uygulamaları daha çok tercih edilir.

Güneş Ve Doğum Lekelerinden Kurtulun!

Güneş ve doğum lekeleri söz konusu olduğunda belirtilen problemler nedeniyle tedavi yaptırmak isteyenler son derece fazladır. Cilt bakımı dışında aynı zamanda profesyonel leke uygulamalarını da takip etmek gerekir. Birkaç seans içerisinde tüm lekelerin rengi açılır ve cilt tonunun eşitlenmesine katkı sağlanır.

  • Kişinin cilt yapısına, tonuna ve ihtiyaçlarına göre kullanılabilecek yöntemlerin sayısı oldukça fazladır.
  • Kimyasal peeling bu aşamada popüler alternatiflerden biri olmakla birlikte, soyma tekniği kullanarak cildin renginin de açılması amaçlanır.
  • Glikonik meyve asitleri ile birlikte uygulanan kimyasal peeling sayesinde lekelerin giderilmesi hedeflenir.
  • Minimum 2 seanstan itibaren etkisini göstermeye başlar ve 4 haftada bir uygulanması faydalı olacaktır.

Popüler Leke Tedavisi Yöntemleri

Yukarıda belirtilen dışında popüler leke tedavisi yöntemleri, enzim peeling, mezoterapi ve lazer olarak karşımıza çıkar. Enzim peeling yönteminde de cilde uygulanan özel bir maske ile birlikte soyma işlemi başlar. Bu aşamadan sonra ciltteki renk eşitsizlikleri giderilir ve ayda bir mutlaka yapılması önem taşır. Mezoterapi seçeneğinde ise özel olarak hazırlanan solüsyon cilt altına enjekte edilir. Lazer tedavi ile birlikte uygulandığında daha etkili sonuçlar alabilmek mümkündür. Cilt tipine göre kullanılan lazer türü ise değişir.

Sağlıklı, Lekesiz Ve Parlak Bir Cilt!

Sağlıklı, lekesiz ve her zaman parlak görünen bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli bakımlarınızı ihmal etmemeniz faydalı olacaktır. Cilt soyma etkisi olan yöntemler her zaman daha çok kullanılır. Yukarıda belirtilen tedavi seçeneklerinin tamamı acısız olduğundan dolayı sorun yaşanmaz. Leke tedavisi sırasında güneş koruyucu kullanmak tekrarlamaması adına önemlidir.