Dayanıklı Ve Dolgun Saçlar İçin; Saç Dökülme Tedavisi

Dayanıklı Ve Dolgun Saçlar İçin Saç dökülme tedavisi uzun süredir kellik ya da seyrek saç problemi yaşayanlar adına doğru seçim olacaktır. Hem kadınların hem de erkeklerin tercih edebileceği birbirinden farklı tedavi seçeneği vardır. Dış görünümün en önemli unsurlarından biri olan saçların zaman içerisinde dökülmeye başlaması durumunda ise önlem almak daha fazla artmaması adına önem taşır.

Mezoterapi En Etkili Yöntemlerden Biri!

Mezoterapi, saç dökülme sorunu ortaya çıktığında, en etkili yöntemlerden biridir. Kişinin problemleri doğrultusunda saç derisi analiz edildikten sonra özel bir solüsyon hazırlanır. Daha sonrasında enjekte yolu ile birlikte derinin alt kısmına aktarılır. İçeriğinde bitki özleri, vitaminler ve faydalı yağlar olan solüsyon sayesinde kıl köklerinin harekete geçirilmesi amaçlanır.

  • Kalıtsal ya da genetik faktörler nedeniyle kellik sorununuz olsa bile uygulatabilirsiniz.
  • Minimum 2 ya da 3 seans sonrasında sonuç almaya başlama şansınız vardır.
  • Uygulama öncesinde kişi muayene edilerek saç yapısının ve cilt tipinin öğrenilmesi amaçlanır.

PRP Saç Tedavisi İle Kesin Sonuç!

PRP saç tedavisi yukarıda belirtilen alternatif dışında sıklıkla tercih edilir. Kişinin kendinden alınan kan, trombist oranı artacak şekilde ayrıştırılır. Daha sonrasında ise özel ince uçlu iğneler ile birlikte saç köklerine enjekte edilir. Böylelikle zamanla yıpranan ve zayıflayan hücrelerin kısa süre içerisinde harekete geçirilmesi amaçlanır. PRP sayesinde saç kökleri güçlenen ve iyi sonuç alanların sayısı son derece fazladır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olduğu gibi etkili olması nedeniyle de popülerliğini korur.

Saç Oluşumunu Destekleyici Ürünler!

Saç oluşumu için belirtilen tedavi seçeneklerinin dışında destekleyici ürünler kullanmakta son derece önemlidir. Şampuan ve saç kremi kullanırken kellik problemlerine çözümler sunan parçalar tercih edilmelidir. Böylelikle kısa süre içerisinde yeni kıl kökleri çıkmaya başlar ve problemleriniz ortadan kalkar. Lazer tedavisi de bu aşamada tercih edilebilecek alternatifler arasındadır. Saçın büyümesine yardımcı olan lazer tekniği sayesinde ameliyat olmaya ya da saç ektirmeye gerek kalmaz. Uğraştırıcı seçenekler yerine hızlı sonuç almak istiyorsanız belirtilen alternatiflerden birini kullanarak istediğiniz saçlara ulaşabilirsiniz. Çiğdem Koç Güzellik ve Estetik Merkezi Instagram