İğneli Epilasyon İstanbul

İğneli Epilasyon İstanbul, İğneli epilasyon yöntemi ile kadınları istenmeyen tüylerinden kurtarıyoruz! Uzun yıllardır kullanılan bu tedavi yolu yeni gelişmeler sayesinde daha fazla etkili oluyor. Bilindiği gibi kıl yok etme seçeneklerinde lazer epilasyon da oldukça yaygındır. İğneli epilasyon ise daha çok lazer epilasyon ile sonuç alınamayan kıllar için tercih edilir.

İğneli Epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon nedir? ; iğneli epilasyon kıl köküne direkt olarak yakıcı etki eden bir kıl yok etme yöntemidir. Kıl kökünün yanı sıra yerleşimli deri kök hücrelerini de etkileyerek arzuladığımız sonuca bizi ulaştırır.

İğneli Epilasyon Nasıl Uygulanır?

İğneli epilasyon nasıl uygulanır? ; iğneli epilasyonda çok düşük akımlı bir elektrik ile kıl kökü uyarılır. Bu uygulama ince steril bir iğne ile gerçekleşir. İğneli epilasyonda bu işlem sonrasında kıllar kolayca çekilecektir. Kısa süreli bir kabarıklık, kızarma görülmesi normaldir.

Yumuşak ve ince bir iğne ile kıl köküne girme işlemini yapan kişi de çok önemlidir. Hassas bir uygulama olup, uzmanlarca gerçekleştirilmesi gerekir. İğneli epilasyon ile kıl kökleri tahrip edilir.

İğneli Epilasyon Kaç Seans Sürer?

İğneli epilasyon seansları tüylerin yoğunluğuna, çıkış süresine, yapısına, rengine göre değişir. Epilasyon iğneleri tek seferliktir. İğne kıl folikülüne tutulur. Akım kesilince iğne de çıkartılır. Kılın kolay çıkması kıl kökünün tahrip olması ile ilgilidir.

Uygulamadan hemen sonuç alınmaz; kıllar aktif üreme dönemine girdiğinde yapılan epilasyon daha etkili olur.

İğneli Epilasyon Sonrası Ne Yapılmalıdır?

İstanbul iğneli epilasyon sonrasında deodorant, parfüm gibi cildi tahriş edebilecek ürünler kullanılmamalıdır. Kese uygulamalarından 24 saat boyunca uzak durulmalıdır. Enfeksiyon olmaması için doktorunuzun önerisini dikkate alabilir ve ona göre çeşitli kremler kullanabilirsiniz.

İğneli epilasyon daha çok lazerin pek etkili olmayabildiği kızıl, sarı, beyaz ve ince kul köklerinde işe yarar. Koyu kıllar için de uygulama alanı vardır ama belirttiğimiz gibi koyu kıllarda lazer epilasyon daha sık tercih edilir.

İstanbul estetik merkezimizde iğneli epilasyon uygulamalarımız sayesinde vücudunuzda ve yüzünüzdeki kıl sorununu kökten çözebilirsiniz! Uygulamada deneyimli ve başarılı sonuçlar alan estetik uzmanımız sayesinde kıl sorununa kalıcı çözüm getiriyoruz!