İzler Yok Olsun; Dövme Silme

İz Kalmayacak Şekilde Dövme Silme, sanıldığı kadar zor olmamak ile birlikte kısa süre içerisinde kurtulmak mümkündür. Gençlik ya da ergenlik dönemlerinde yaptırdığınız dövmeler yüzünden zaman içerisinde pişmanlık duyuyorsanız eğer kullanılabilecek farklı yöntemler vardır. Birbirinden farklı kremler dışında bu aşamada lazerin son derece etkili olduğunu belirtmek gerekir.

Kalıcı Olarak Dövme Sildirmek Mümkün Mü?

Kesin ve iz kalmayacak şekilde dövme silme elbette ki mümkündür. Profesyonel bir destek almanız halinde herhangi bir iz kalmadan tamamen dövmenizden kurtulabilirsiniz. Yanlış yapılan ya da zaman içerisinde silinen ve kötü olan dövmeleri tamamen yok ettirebilmek için lazer kullanmak faydalı olacaktır.

  • Krem ve lazer alternatifleri dışında TCA işlemi de yakın zaman içerisinde yaygınlaşmaya başlamıştır.
  • İçerisinde kimyasal bileşenlerin fazla olduğu solüsyon, dövme uygulanan bölgeye kullanılır.
  • Peeling etkisi ile birlikte cildin altına işlenen renklerin ya da pigmentlerin silinmesi amaçlanır.
  • Zamanla yenilenen ve soyulan cilt kısa süre içerisinde eski haline geri döner.

Lazer Sistemleri İle Dövme Silmek Kolay!

Kalıcı dövme sildirme söz konusu olduğunda lazer sistemleri her zaman tercih edilir. En garantili ve aynı zamanda güvenilir yöntemlerden biri olması nedeniyle popülerliğini korur. Ultra kısa darbeli ve Q-anahtarlı olmak üzere farklı lazer yöntemleri belirtilen süreçte tercih edilir. Deri altındaki boyanın zamanla atılması ve silinmesi amaçlanır. Dar bir alanda çalışan ve yüksek frekanslar gönderen lazer cihazları sayesinde birkaç seansta dövme sildirmek mümkündür.

Dövme Sildirme Sonrası Dikkat Edilecekler

Dövme sildirme işlemi sonrasında belirli bir süre ciltte hassasiyet oluşacağından dolayı sıcak su ile temas edilmemesi faydalı olacaktır. Kızarıklık belirli bir zaman sonrasında geçer. İlk ve son günkü haline bakıldığında lazerin dövme silme konusunda son derece etkili olduğunu belirtmek gerekir. Dövmenin olduğu bölgede ne kadar silinebileceği konusunda fikir edinmenize katkı sağlar. Eskiden çok fazla mümkün olmasa da günümüzde lazer kullanarak dövmeden kurtulmak daha da kolaylaşmıştır. Daha sonrasında sildirme sorunu ile uğraşmak istemiyorsanız eğer, dövme yaptırmadan önce iyice düşünmeniz dikkat edilecek temel unsurlar arasındadır.