Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nasıl Yapılır? Karbon peeling işlemi cildin gençleşmesini sağlayabilmek amacı ile gerçekleştirilen bir işlemdir. Ciltte görülen sivilceler ve siyah noktaların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Bu uygulama sonrasında cildiniz daha parlak bir görünüme kavuşur. Cildin gençleşmesi sağlanır. Bunların yanı sıra açık renkteki tüylerin de yok olması sağlanır. Bu uygulama lazer yardımı ile gerçekleştirilir. Cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlamak amacı ile kullanılan lazer karbon solüsyonu yardımı ile uygulanır.

Karbon Peeling’i Kimler Kullanabilir?

Karbon peeling cildi gençleştirmek amacı ile kullanılır. Bu peeling sayesinde cildinizde bulunana akne ve siyah noktalardan da kurtulma imkanına sahip olabilirsiniz. Karbon peeling uygulaması için yaş ve cinsiyet ayrımı bulunmaz. Cildiniz üzerinde bulunan lekelerden şikayetçi olan kişiler ya da cildinin gençleşmesini isteyen kişiler ve cilt matlığı sorunu yaşayan kişiler tarafından tercih edilebilir.

Kırışıklıklarından şikayeti olan kişiler ya da cilt sarkmasından mutsuzluk duyan kişiler bu uygulamayı tercih ederek ciltlerinin daha sağlıklı hale gelmesini sağlayabilirler. Karbon peeling cildinizin daha sağlıklı ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur. Bu nedenle de karbon peeling uygulaması oldukça sık kullanılır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon peeling uygulaması yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika arasında değişim gösterir. Karbon sonrasında yapılması planlanan lazer uygulamasında işlem süresi ise 5 ila 10 dakika arasındadır.

Karbon peeling yöntemi uygulanmasının aralıkları vardır. 1 ay ya da 3 hafta da 1 kez uygulanan bu peeling uygulaması 4 ya da 5 seans olarak gerçekleştirilir. Ancak bu süreler cilt tipine göre değişim gösterebilir.

Karbon peeling uygulaması gerçekleşirken herhangi bir şekilde acı hissetmezsiniz. Yalnızca cildinizde batma hissedersiniz. Uygulama sonrasında cildinizde oluşan değişim hemen olarak far edilir. Bu işlemin en önemli özelliği de budur. Karbon peeling uygulaması sonrasında cildinizde hafif bir pembelik oluşur. Ancak bu pembelik kısa süre içerisinde yok olur.

Karbon Peeling Sivilce İzlerini Yok Eder Mi?

Karbon peeling yöntemi ile sivilce izlerinizden kurtulmanız mümkündür. Özellikle eskiden kalmış sivilce lekelerinin yok olması için oldukça etkilidir.