Karbon Peeling Yapılan Yerler

Karbon peeling son senelerde cildi ölü derilerden arındırmak için kullanılan yöntemler arasında başı çekiyor. Siz de bu doğal içerikli yöntemi kullanarak muhteşem bir yumuşaklık elde edebilirsiniz. Karbon peeling uygulamasının bu derece sık tercih edilmesinin asıl sebebi siyah noktaların ortadan kaldırılmış olmasıdır. Siz de kısa sürede cildinizi bebeksi bir yumuşaklığa ve temizliğe eriştirmek için kliniğimize uğrayabilirsiniz.

Ölü Derilerden Arının!

Cildin belirli aralıklar ile ölü derilerden arındırılması ve eksfolie edilmesi bakımın en temel aşamalarındandır. Tabi ki her kişinin cilt tipine uygun bir ölü derlerden arındırma işleminin uygulanması gerekir. Hassas ciltlere oldukça kalın taneli bir peeling uygulandığı zaman hassasiyet yaratması oldukça normaldir.

Sivilceye Yatkın Ciltlere de Uygun

Sivilceye yatkın olan ciltler incelendiği zaman yağlanma sebebi ile oluşan sıkıntıların oldukça yaygın olduğu görülüyor. Sebum dengesinin kurulması için en azından ayda bir kere karbon maskesinin ve peelinginin uygulanması oldukça nitelikli bir sonuç verecektir. Cildinizin hassasiyet seviyesine uygun olarak uygulama tipi değişim gösterir!

Güneşe Maruz Kalmayın!

Peeling aşamasının hemen sonrasında cilt normalde olduğundan bir kademe daha hassas bir hale gelir. Bu nedenle lekelere davetiye çıkarmamak için kesinlikle dışarı çıkacağınız zamanlarda güneş koruyucu kullanmalısınız. Bunun yanı sıra genel olarak yüksek faktörlü yağlı bir yapıya sahip olmayan losyonların kullanımı daha mantıklı olacaktır.

Nemlendirmeye Dikkat!

Karbon maskesinin sonrasında büyük bir ihtimalle hafif bir kuruluk meydana gelebilir. Bunun engellenmesi için maskenin temizlenmesinin hemen sonrasında nemlendirme aşamasına geçilir. Hafif içerikli ve tam manası ile doğal seçenekler üzerinden harika bir nem terapisi uygulanacaktır. Temizleme işlemi sayesinde hali hazırda gözenekler açık olduğu için uygulanan bakım kürlerinin daha nitelikli şekilde deriye nüfuz edeceğinin de altı çizilmelidir.

Cilde Zararı Var Mıdır?

Karbon peeling cilde herhangi bir zararlı etki gösterecek yapıda değildir. Kişilerin en kısa süre içerisinde cildi temizlemesi için uygun bir dokuda uygulaması yapılmalı ve temizlenmelidir. Profesyonel kişiler tarafından uygulandığı zaman kesinlikle herhangi bir sorun meydana getirmeyecektir. Kliniğimizde kullanılan materyallerden başlayarak uygulama yapan uzmanlarımıza kadar harika bir bakım sürecine alınacaksınız.