Portakalı Soyalım! Selülit Tedavisi

Portakalı Soyalım! Selülit tedavisi yöntemleri uzun süredir portakal kabuğu görünümünden rahatsız olanlar adına doğru bir seçim olacaktır. Bacak, kalça, basen bölgelerinde yaygınlaşan selülitler, kontrol altında tutulmazsa eğer zaman içerisinde yaygınlaşır. Deri altındaki yağ dokusunun zaman içerisinde artmasıyla birlikte oluşur. Genç yaşlardan itibaren genetik faktörler ya da dengesiz beslenme nedeniyle de ortaya çıkar.

Radyofrekans Yöntemi Oldukça Etkili!

Selülit söz konusu olduğunda tedavi için kullanılan en etkili yöntemlerden biri radyofrekans şeklinde karşımıza çıkar. Kızılötesi ışınlar ile birlikte derinin alt yapısına titreşimler gönderilir ve böylelikle hücrelerin harekete geçmesi amaçlanır.

  • Yoğunluğuna ve hastanın cilt yapısına göre yoğun ya da derin frekansların kullanılmasına özen gösterilir.
  • Minimum 2 ya da 3 seans sonrasında sonuç almak mümkündür.
  • Selülit görünümünün tamamen yok olması adına titreşimler daha da etkili hale getirilir ve böylelikle yağ dokuları parçalanır.
  • Her zaman dinç, dinamik ve sağlıklı görünmek isteyenler açısından bu tür tedavi seçenekleri faydalı olacaktır.

Selülit Oluşumunu Engelleyen Lazer Seçeneği!

Yukarıda belirtilenlere ek olarak lazer tedavisi de selülit için sıklıkla kullanılır. Diyot lazer enerjisi kullanarak dokuların hasarlarının giderilmesi amaçlanır. Selülit tedavisi yöntemleri arasında lazer kısa zaman içerisinde sonuç alabilmenize katkı sağlar. Doku masajı ile birlikte portakal kabuğu görüntüsü en aza indirilir. Harekete geçirilen ve yenilenen hücreler daha sağlıklı görünür. Minimum 4 ile 6 seans arasında düzenli olarak uygulanması önem taşır. Uygulama sıklığı ise hastanın durumuna göre haftada bir olacak şekilde belirlenir.

Liposuction Her Zaman Popülerliğini Korur!

Liposuction selülit söz konusu olduğunda her zaman popülerliğini koruyan alternatiflerden biridir. Üstelik lazer destekli liposuction uygulanması durumunda cildin alt katmanındaki yağ hücrelerinin emilmesi amaçlanır. Ciltte açılan küçük bir kesik ile birlikte dokuların onarılması ve temizlenmesi hedeflenir. Acısız ve ağrısız bir uygulama olmasının yanı sıra aynı zamanda ciltte sıkılaşır. Yağ hücrelerini yok eden ve tüm hasarı ortadan kaldıran seçenekte uzman bir profesyonelden yardım almak başarılı sonuçlar elde edebilmek adına faydalı olacaktır.