PRP Tedavisi; İçinizden Gelen Gençlik

PRP tedavisi hücre tedavisi olarak da bilinir ve yakın zaman içerisinde talep görmeye başlamıştır. Kişinin kendinden alınan kanın içerisindeki, trombosit hücrelerinin ayrıştırılması sonucunda elde edilen bileşenler sorunlu olan bölgeye tekrar enjekte edilir. Böylelikle hücrelerin yenilenmesi, kırışıklık, leke, yara izi ve çatlak gibi problemlerin ortadan kaldırılması amaçlanır.

Hücrelerin Yenilenmesine Yardımcı!

Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olan PRP sürecinde, dokuların harekete geçmeleri ve böylelikle cilt problemlerinin ortadan kalkması için çalışmalar yapılır. Zaman içerisinde hücre dokuları yavaşlar ve kırışıklık, saç dökülmesi, leke, çatlak gibi sorunlar ortaya çıkar. Bu aşamada ise belirtilen yöntem sayesinde trombosit oranı yüksek olan kan hücrelere enjekte edilir ve iyileşmenin hızlanmadı hedeflenir.

  • Kök hücre tedavisi olmamak ile birlikte yalnızca sorunlu noktalardaki trombositlerin arttırılmasına özen gösterilir.
  • Minik iğneler kullanılarak hastanın kendinden alınan kan küçük bölgelere enjekte edilir.
  • Daha sonrasında özel serumu sürülür ve cilt tarafından emilmesine özen gösterilir.
  • Yaklaşık olarak 2 ya da 4 haftada bir uygulanması faydalıdır.

PRP Tedavisiyle Etkili Saç Ekim Süreci!

PRP hücre tedavisi cilt ve kırışıklar dışında aynı zamanda saç ekiminde de tercih edilir. Zayıflayan ve hacimsiz hale gelen kıl kökleri trombosit oranı yüksek olan kan hücreleriyle beslenir. Böylelikle kıl köklerinin canlanması ve daha güçlü çıkması amaçlanır. Kanser hastalarına, kan sulandırıcı kullananlara ve hamilelere bu tür uygulamalar kesinlikle yasaktır. Uygulama başladığı andan itibaren yaklaşık olarak 4 seans sonrasında sonuç alabilmek mümkündür. Herhangi bir yan etkisi olmadığı gibi alerjik reaksiyonda oluşturmaz.

Kırışık Ve Lekeler İçin Etkili!

Kırışık ve lekeler için son derece etkili olan PRP yöntemi kısa zaman içerisinde sonuç alabilmenize zemin hazırlar. Uygulandığı bölgedeki kırışıklar açılır ve aynı zamanda yeni çizgilerin ortaya çıkması da engellenir. Tedaviye başladıktan sonra sosyal yaşamınızı etkilemediği gibi herhangi bir ağrı ya da acı da oluşturmaz. İşlem yapıldıktan sonra 24 saat boyunca su kullanmamak faydalıdır. Aynı zamanda ciltte en iyi sonucu alabilmek adına her zaman güneş koruyucu kullanmaya özen göstermek gerekir.