Saç Dökülme Tedavisi Nasıl Yapılır

Saç dökülme problemi kadınların da erkeklerin de en sık yaşadıkları sorunların başında geliyor. Kadınlarda ve erkeklerde görülen dökülme tipleri farklılık gösterir. Her ikisinde de uygulanacak olan tedavi farklıdır. Kadınlarda meydana gelen dökülmeler daha çok doğum ve menopoz dönemine denk gelir. Bunun yanı sıra kişilerin vitamin ve kan değeri eksiklikleri sonucunda da sıklıkla saç dökülme problemi sorunu ile karşılaştıkları görülüyor.

Keratin Yüklemesi

Keratin saçın dirençli olmasını sağlayan en temel unsurlar arasında yer alıyor. Keratin yüklemesi ile beraber direnç sorunu yaşayan kişilerin en kısa süre içerisinde eski gücünü geri kazanması için uygun alt yapı hazırlanıyor. Siz de keratin yüklemesi ile beraber kısa bir süre içerisinde saçın direnç kazanmasını ve aynı zamanda geçmiş senelerde sahip olduğu parlaklığı yeniden elde etmesini mümkün kılabilirsiniz.

Biotin Takviyesi

Saçı nitelikli bir hale getiren bir diğer unsur da biotin yüklemesidir. Biotin desteği kişilerin saçlarının kalitesini artırırken aynı zamanda dökülme gibi sorunların da minimum seviyeye inmesi için büyük önem arz ediyor. Siz de biotin kullanımı ile beraber harika bir saç dokusuna sahip olabilir ve saç köklerinizi güçlendirebilirsiniz. Özellikle çok işlem görmüş olan saçların yeniden eski sağlıklarına kavuşabilmesi için biotin kullanımı bir sorunluluktur!

Saç Botoksu

Saç botoksu ile beraber kadınların saçlarını her gün düzleştirme işlemleri ile uğraşmasına son! Bu şekilde saçınızı yıpratan faaliyetlerden tam olarak uzaklaşabilirsiniz. Hem saç diplerine bakım yapan hem de saçın belirli bir süre düz bir halde bulunmasına imkan veren saç botoksu sizin için yüksek verimliliğin adreslerinden biri olacaktır! Kliniğimizde uzmanlar tarafından uygulanır!

Uzmanlarımızın Uyarılarına Dikkat!

Uzmanlarımızın yapmış oldukları temel uyarılara dikkat etmelisiniz. Yukarıda belirtilen tedavilerin uygulanmasının hemen sonrasında size nelere dikkat etmeniz gerektiği ile alakalı bir liste sunacağız. Özellikle su tüketimi saçın genel kalitesini en net şekilde etkileyen unsurların başında geliyor. Su tüketiminin en az 2 litre olması gerektiği uzmanlarımızın temelde vurguladığı unsurlardır. Ayrıca değerli yağlardan yana zengin olan kuruyemişlerin tüketilmesi de dikkate alınması gereken detaylardandır!