Saç dökülme tedavisi ile beraber özgüveninizi olumsuz yönde etkileyen tüm faktörleri ortadan kaldırma fırsatını elde edebilirsiniz. Kadınlarda da erkeklerde de gerek genetik faktörler gerekse de dış faktörler sebebi ile saç dokusunda sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu sorunların anlık olarak ortadan kaldırılabilmesi için uygun alt yapı oluşturulmuştur. Kliniğimizi ile iletişime geçerek anlık biçimde saç dökülmesi sorununun neden kaynaklandığı ve buna nasıl bir çare bulabileceğiniz ile alakalı bilgi alabilirisiniz.

Saç Köklerine Keratin Tedavisi!

Saç dökülme tedavisi sayesinde saç köklerinin güçlenmesini mümkün kılabilirsiniz. Özellikle keratin tedavisi direkt olarak olumlu etkisi fark edilen ve verimliliği ile de göz dolduran seçenekler arasında yer almaktadır.

  • Keratin tedavisi sayesinde yıpranmış ve kırılmış olan saçların onarılması mümkün kılınmaktadır. Köklerin zayıflamaya ve dökülmeye meyilli olduğu durumlarda da aynı şekilde sizin için bir çözüm yolu olabilir.

Keratin tedavisi sayesinde zayıf telli olan saçların dahi dolgunluğunu yeniden kazanma imkanı sunulmaktadır. Bu tedavi kadınlarda da erkeklerde de sorunsuz şekilde uygulanabilir. Bu alanda herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir.

Ek Vitaminler ile Daha Dolgun Saçlara Kavuşun

Saç dökülme tedavisi sırasında kan değerleri de incelenmektedir. Özellikle B12 ve Demir eksikliği yaşayan kişilerin yoğun bir saç dökülmesi ile karşılaşabilecekleri bilinmektedir. Son dönemlerde yaygın şekilde görülen D vitamini eksikliğinde de aynı sorunlar kendini gösteriyor. En kısa sürede bu alanda kan testlerinin yapılması ile beraber beslenme düzeninin ne yönde olması gerektiği ile alakalı da size gerekli olan tüm bilgiler anında sunulacaktır!

Bakım Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç bakımı en temel ve vazgeçilmez aşaması olan yıkama süreci de bizzat dökülmeye sebebiyet verebilmektedir. Özellikle sıcak su kullanarak duş alan kişilerin saç köklerinde zayıflama meydana geldiği net bir biçimde görülmektedir. Siz de bakım sırasında oldukça dikkatli olmalı ve içerisinde mümkünse zararlı maddeler bulunmayan ve saçı yıpratmayan şampuanlar saç kremleri kullanmalısınız. Bakım aşamasında saçınız ağırlaşmaya meyilli ise yağ bazlı ürünler değil su bazlı ürünler kullanılmalıdır. Bu aşamada nelere uyum sağlamanız gerektiği firmamız tarafından tarafınıza iletilecektir.