Selülit Tedavisi İstanbul

Selülit Tedavisi İstanbul! Kadınların karşısına çıkan selülit sorunu günümüzün ilerleyen teknolojileri sayesinde kolay bir şekilde çözülür. Selülit azaltma uygulaması artık kolay şekilde gerçekleştirilir. Selülit tedavisinde lazer uygulaması kullanılır. Ancak kullanılan bu lazer epilasyon benzeri lazerlerden daha farklıdır. Selülit azaltma uygulaması için kullanılan lazerin üzerinde bir vakum aparatı bulunur. Bu şekilde dokuyu içerisine çekerek lazer ve infrared ışınlarını dokunun derinliklerine iletir. Bu uygulama içerisinde vakum lazer ışınlarının enerjisinin dokuya daha kolay şekilde ulaşmasını sağlar. Uygulama sırasında verilen lazer yağların erimesini ve cildin pürüzsüzleşmesini sağlar.

Selülit Tedavisi Kaç Seans Sürer?

Selülit azaltma uygulaması özellikle kadınlar tarafından oldukça merak edilir. Selülit azaltma uygulaması özel bir lazer ile uygulanır. Bu lazerin verildiği aletin ucu normal lazer aletlerinden daha farklıdır. Selülit tedavisi genel olarak 8 seans içerisinde gerçekleşir. Ancak bu durum selülit azaltma işlemi uygulanacak alanın ve selülitlerin büyüklüğüne göre değişim gösterir. Seanslar haftada iki kez gerçekleştirilir.

Selülit azaltma uygulaması seansları kişilerin tedaviye cevap verme hızına göre değişim gösterir. Kişinin kilosu da seansın uzamasını sağlayan etkenlerden bir tanesidir. Kilolu olan bir hastaya zayıf olan hastaya oranla daha fazla zaman ayrılması gerekir. Bu da seansın uzamasını sağlar.

Selülit Tedavisi Hangi Alanlara Uygulanır?

Selülit azaltma uygulaması selülitlerin oluştuğu bölgelerde yapılır. İnsan vücudu içerisinde selülit en çok şu bölgelerde oluşur;

  • Üst bacaklar
  • Karın bölgesi
  • Basen
  • Pop
  • Kalça

Yukarıda yer alan bölgelerde selülit oluşumu sıkça gerçekleşir. Bu nedenle de bu alanlara selülit tedavisi uygulanır. Selülit azaltma uygulaması cildinizde oluşan portakal kabuğu görünümünü yok etmek için son derece önemlidir. Bu nedenle de oldukça sık tercih edilen tedavilerden bir tanesidir.

Selülit azaltma uygulaması için bir uzmandan destek almanız gerekir. Bu şekilde tedavinizin doğru şekilde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Selülit Tedavisi Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Selülit işlemi öncesinde ve sonrasında dikkat etmeniz gereken birçok önemli durum vardır.  Cildinize herhangi bir şekilde nemlendirici krem ya da bronzlaştırıcının sürülmemesi gerekir. Tedavi en az 8 bardak su içmeniz gerekir.