Göğüs Büyütme

Göğüs büyütme bir kadının göğsünün boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için yapılan  bir işlemdir. Tüm dünyada en sık yapılan medikal estetik işlemi başında göğüs büyütme işlemi gelir. En başarılı sonuçların alındığı medikal estetik işlemlerindendir birisidir.

Göğüs Büyütme İşlemi Nedir?

Göğüs büyütme işlemi: Doğal küçük göğüsleri büyütmek. Hamilelik, kilo kaybı ya da emzirme nedeniyle şeklini ve büyüklüğünü kaybeden göğüsleri eski haline getirmek. Göğüsler arasındaki asimetriyi düzeltmek. İlk işlem sırasında, kanser tedavisinde ya da buna benzer diğer sebeplerden dolayı oluşan durumları tedavi etmek için yapılır.

Estetik Ve Dikkat Çekici Göğüsler!

Göğüs büyütme işlemi estetik ve dikkat çekici bir görünüme sahip olabilmek açısından faydalıdır. Herhangi bir operasyon izi oluşmasını istemiyorsanız, dolgu kullanma şansınız da vardır. Günlük rutinlerinizi etkilemeyen bu tür yöntemler sayesinde istediğiniz göğüslere sahip olmanız son derece basittir.

  • Kompozit göğüs büyütme işlemi sırasında ince uçlu iğneler ile birlikte dolgu uygulanır.
  • Acısız olduğu gibi işlem sırasında lokal anestezi kremleri kullanılabilir.
  • Meme boyutunu arttırmak adına kullanılan yöntem sayesinde kısa sürede sonuç alabilmek mümkündür.
  • Lipofilling yönteminde ise vücudun farklı bir bölgesinden alınan yağ dokusunun meme içlerine aktarılarak daha hacimli olması amaçlanır.
  • Bu tür süreçlerde ameliyata gerek kalmadığından dolayı süreç daha hızlı şekilde ilerler.

Acısız, Ağrısız Ve Dolgu Enjeksiyon!

Ağrısız ve acısız olması nedeniyle dolgu enjeksiyon çok fazla tercih edilir. Küçük göğüslere sahip olanların ilk tercihleri arasındadır. İşlem öncesinde hastanın tam olarak nasıl bir görünüm istediği detaylı olarak kararlaştırılır. Daha sonrasında ise uygulama yapılır ve dolgu zaman içerisinde daha iyi bir şekilde oturur. Rahatsız etmediği gibi minimum 6-8 ay arasında geçerliliğini korur.

Doğal Bir Görünüm Elde Etme Fırsatı!

Dolgu ile göğüs büyütme sayesinde doğal bir görünüm yaratmak mümkündür. Kullanılan dolgu maddesinin yoğunluğuna göre şeklini ya da görünümünü kolayca belirleyebilirsiniz. Bu aşamada tamamen istekleriniz ön planda tutulur. Acısız ve pratik olması nedeniyle belirtilen işlem son dönemde yaygınlaşmıştır.

Göğüslerinden rahatsız olan kadınların böylelikle kendilerini daha iyi hissetmeleri amaçlanır. Süreç son derece kısa olduğu gibi uygulamada en fazla 30 dakika sürer. Kullanılan dolgu maddesi vücuda zarar vermediği gibi herhangi bir hassasiyet oluşturmaz. Böylelikle istediğiniz büyüklükte göğüslere sahip olmanız dolgu enjeksiyon sayesinde kolaylaşır ve pratik hale gelir.

Sık Sorulan Sorular

Göğüs büyütme işlemi hangi durumlarda yapılır?

Meme büyütme işlemi, kadınların göğüslerinin büyütülmesi, şekillerinin düzeltilmesi ya da doluluklarının artırılması gibi nedenlerle yapılır.

İdeal göğüs büyüklüğü oranı nasıl belirlenir?

Göğüs büyültme işlemi, günümüzde hem genç hem de orta yaş grubu arasında biz medikal estetisyenler en sık talep edilen estetik işleminden birisidir. Muayene sırasında bize en sık sorulan soru ise yapılacak memenin büyüklüğünün ne kadar olacağıdır.

Peki, göğüs büyüklüğünü belirlerken nelere dikkat ediyoruz?

Hastanın boyu ve kilosuna yani genel vücut yapısına dikkat ediyoruz. Uzun boylu ve fazla kilolu kişilerde daha büyük protezler kullanıyoruz. Örneğin kısa boylu bir hastada D cup göğüsler çok rahatsız edici bir görünüm oluştururken, uzun boylu bir hastada ise B cup göğüsler çok küçük görünebilir. Hastanın göğüs kafesi şekline dikkat ediyoruz. Bazı kişiler uzun boylu olsalar da göğüs kafesleri dar olabiliyor. Yine kısa boylu hastaların geniş bir göğüs kafesi bulunabilir. Ayrıca bazen göğüs kafesi ön-arka çapta içeri doğru dönük (pectus excavatus) ya da dışarı doğru çıkık (pectus carinatum) olabiliyor. Bu durumların hepsi seçilecek protezin büyüklüğünü fazlasıyla etkiliyor.

Nasıl kişisel tedbirler alınmalı?

işlemden sonra ilk 24 saat yanınızda duracak ve sizin için araba kullanabilecek bir yakınınızı ya da arkadaşınızı ayarlamanız gerekebilir.İş ve evdeki sorumluluklarınızı minimuma indirmeniz gerekebilir. Önceden yemek hazırlayabilir, ağır temizlik işlerinizi birkaç gün öncesinden tamamlayabilir ya da kısa bir süreliğine bir yakınınızdan yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. İşlem gününde lazım olabilecek şeylerin önceden küçük bir listesini yapın. Hepsini temin ederek işleme girin.

Göğüs büyütme işlemi ne kadar sürer?

Ortalama 40-45 dakika içinde işlemi tamamlayarak hastayı hayal ettiği muhteşem göğüslere kavuştururuz. Hızlı gerçekleştirilen ve hızlı iyileşen bir işlemi. Güzel göğüslere sahip olmak her kadının en doğal hakkıdır.

Kadınların hangi tip göğüs şeklini tercih ediyor?

Kadınlar büyük ve dik göğüs tipini seviyor. Kadınlar için en cazip estetik işlemi. Bazı kadınların göğüs simetrisi sorunlu olabiliyor. Bunu düzelttirmek ve her iki göğsü simetrik hale getirtmek için de bu işleminde oldukça kullanışlıdır. Göğüslerinizin görünümünden memnun değil misiniz? Bu sizin moralinizi mi bozuyor? Göğsünüzü büyüttürmek mi istiyorsunuz? Hamilelikten ya da kilo kaybından dolayı göğüslerinizin şekli mi bozuldu? Sarkan göğüslerinizi sıkılaştırmak mı istiyorsunuz? Tüm bu sorunlarınızın çözümü artık çok kolay. Estetik estetik işlemi ile göğüslerinizi büyüterek şeklini istediğiniz hale getirebilirsiniz.

Göğüs stilinizi nasıl seçmelisiniz?

Damla stili meme mi, yoksa yuvarlak meme mi istiyorsunuz? Buna karar verirken belinizin inceliği, omuzlarınızın genişliği ve basen genişliğinizin de çok önemli olduğunu unutmayın. Dar omuzlu kişilerde yuvarlak göğüs, damla tipi göğüs kadar güzel durmaz. Omuzlarınızın çok daha dar görünmesine neden olur. Kemik yapınız ve vücut hatlarınız çok inceyse büyük meme işlemi doğal durmayacaktır. Ya da kalın bir beliniz varsa damla tipi meme işlemi belinizin daha da kalın görünmesine neden olabilir.