İğneli Epilasyon 

Yaklaşık yüz yıldır iğneli epilasyon yöntemi kılların cillten uzaklaştırılmasında geçerli bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Hızlarına ve etkinliklerine göre değişik blendler bulunur. Normal, sequential, flash blend, flash pulse blend gibi iğneli epilasyonda hedef folikülü tahrip etmektir. Folikülde tahribat %100 olduğunda kıl bir daha çıkmayacaktır.

Kıl Köklerinin Yok Edilmesine Yardımcı!

Kıl köklerinin yok edilmesine yardımcı olan iğneli epilasyon uygulaması öncesinde cilt analizi yapılır ve böylelikle uygun olup olmadığı kontrol edilir. Tüyleri daha kalın ve koyu renkli olanlarda iyi sonuç alabilmek mümkündür.

 • Kullanılan ince uçlu bir medikal alet ile birlikte tamamen kıl köklerine atış yapılır ve seanslar maksimum 30-35 dakika içerisinde tamamlanır.
 • Tüyler yandıktan sonra ise cımbız ile çekilir ve böylelikle pürüzsüz bir cilt görünümü oluşturulması amaçlanır.
 • Kıllar büyük bir titizlikle yakıldığından dolayı diğer epilasyon seçeneklerine göre iyi sonuçlar alabilmek mümkündür.

Tüylenme Problemine Son!

Tüylenme probleminden kurtulmak istiyorsanız eğer belirtilen yöntem oldukça avantajlıdır. Biraz acılı olması nedeniyle işlem öncesinde anestezi kremlerinden destek alabilirsiniz. Cilt rengini değiştirmediği gibi herhangi bir sağlık sorunu da oluşturmaz. İşlem sonrasında ise tahriş olmaması nedeniyle 24 saat boyunca su değdirmemek faydalı olacaktır. Aynı zamanda lazer yapılan bölgeye de kozmetik ürünlerde kullanmamak önem taşır. Belirli bir süre sonrasında ise soğuk ve ılık su kullanmak cilt dokusunun zaman içerisinde iyileşmesine zemin hazırlar.

Etkili Ve Kesin Sonuç Sunan Epilasyon Yöntemlerinden Biri!

İğneli epilasyon işlemi sayesinde kesin ve etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Uzun süredir tüylenme probleminiz varsa eğer hemen uzman desteği almanız yararlı olacaktır. Uygulandığı bölgeye zarar vermediği gibi işlem sonrasında güneş koruyucu kullanmak lekelerin oluşmaması adına yararlıdır.

Şeker ya da kalp hastası olanların ise bu tür uygulamaları yaptırmalarına izin verilmez. İşlem öncesinde ise epilasyondan en iyi sonucu alabilmek adına tüylerin biraz uzatılması önemlidir. Düzenli olarak yaptırılması halinde tüy problemi kısa zaman içerisinde ortadan kalkar. Kadınlar için pratik çözüm önerilerinden biridir.

Kıllanma Probleminden Sorumlu Olan Faktörler Nelerdir?

 1. Genetik faktörler
 2. Ergenlik dönemi
 3. Hormonal faktörler
 4. Yumurtalık kistleri
 5. İlaç kullanımları

Kılların Ciltten Uzaklaştırılması İçin Kullanılan Yöntemler

 1. İğneli epilasyon
 2. Cımbızlı epilasyon
 3. Kıl dökü kremler
 4. Jilet ve benzeri aletler
 5. İple alma
 6. Lazer

İğneli Epilasyonun Lazer Epilasyona Kıyasla Dezavantajları Nelerdir?

 1. Acılıdır. Lokal anestezi kullanımı gerektirir.
 2. Kritik bölgelerde uygulama güçlüğü.
 3. Yavaş uygulama imkanı.
 4. Bazende olsa ciltte hafif hasar.

İğneli Epilasyonun Lazere Göre Avantajları Nelerdir?

 1. Her evredeki kıla müdahale imkanı.
 2. Her renkteki kıla müdahale imkanıdır.

Bu sebeple iğneli epilasyon, lazerin görmeyeceği beyaz ve sarı kıllar için, yada lazerin çok seyreltip incelttiği seyrek kıllar için bir bitiş imkanıdır. Bilinmesi gereken odurki, iğneli epilasyonda da özellikle yüz kıllarında 1-3 yıla kadar tedavi gerekebilmektedir.

İğneli Epilasyondan Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

 1. Pomad kullanımı özellikle ozon kremi kullanmak hem yara oluşmasını, hem delik, iz kalmasını engellemektedir.
 2. Işığa karşı koruma yapılması.
 3. Sudan 24 saat süreyle kaçınmak.