Karbon Peeling

Lazer teknolojisi ile tedaviye ismini veren karbon sıvısı beraberinde gerçekleştirilen ve leke tedavisi, gözenek küçültme, cilt sıkılaştırma benzeri cilt yenileyici işlemlerde kullanılan bir uygulamadır.

Sivilce Ya Da Lekelere Son!

Sivilce ya da akne lekesi sorununuz varsa eğer karbon peeling işlemi son derece faydalı olacaktır. Uygulama sonrasında belirli bir süre hassasiyet ve kızarıklık olsa da kısa zaman içerisinde geçer. Başlamadan önce kişinin cilt tipi analiz edilir ve bu sayede ihtiyaçları belirlenir.

  • Özel olarak hazırlanan ve karbondan elde edilen karışım cilde sürülür ve minimum 20 dakika bekletilir.
  • Gözeneklerin böylelikle tüm solüsyonu emmesi ve deri altında da etkili bir temizlik sağlanması hedeflenir.
  • Daha sonrasında ise lazer ile birlikte tüm karışımın etkisinin daha fazla arttırılması amaçlanır.
  • Ciltteki ısı ve ses dalgaları arttığından dolayı siyah noktalar, akne ya da sivilce için etkilidir.
  • Üstelik peeling yaptığından dolayı cildin ölü derilerden arınmasına ve soyulmasına yardımcı olur.

Daha Parlak Ve Pürüzsüz Cilt!

Daha parlak ve pürüzsüz bir cilt elde etmek istiyorsanız mutlaka düzenli olarak karbon peeling yaptırmanız yararlı olacaktır. Belirli bir süre sonrasında 2.seanstan itibaren etkilerini görmeye başlayabilirsiniz. Yağlanma sorunu olan akneye meyilli ciltlerdeki bakteri oluşumunu da engeller. Acısız ve ağrısız olmasının yanı sıra tüm süreç maksimum 45 dakika içerisinde tamamlanır. Karbon sayesinde gözenekler küçülür ve lekelerin açılmasına da zemin hazırlanır.

Lazer İle Uygulanır Ve Etkisi Artar!

Karbon peeling uygulaması lazer ile birlikte yapıldığından dolayı etkisi daha da fazladır. Cildin üst yüzeyine sürülen tabaka lazer sayesinde alt katmanlara kadar yayılır. Kırışıklık ya da cildinde matlık sorunu yaşayanlar açısından da doğru bir seçim olacaktır. Minimum 3 haftada bir uygulanması etkisin kısa zaman içerisinde görebilmenize destek verir. 6 ay içerisinde ise maksimum sonuçlar verir ve uzun süre devam eder.

Karbon Peeling Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Karbon Peeling uygulamasının ilk aşaması temiz cilt üzerinin karbon sıvı ile kaplanması işlemidir. Lazer uygulamalarının temel mantığında önemli bir yeri olan kişinin ten rengi faktörü ile bağlantılı olarak ciltte bekletilen ve cilt tarafından emilen karbon sıvısı cilde tedaviye uygun rengi sağlamaktadır. Sonraki aşamada karbon sıvısı emilimini sağlamış olan cilt üzerinde uygun şiddeti belirlenmiş lazer atışları ile tarama gerçekleştirilmektedir. Cilt altında yenileyici aktiviteyi başlatan uygulama ile kolajen sentezi tetiklenmekte, gözenekler sıkılaşmakta, ciltte elastikiyet ve parlaklık artmaktadır.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

• Ciltte soyulma oluşturmadan doku yenilenmesi yaratır.
• Cildin yağ ve nem dengesini düzenler.
• Cilt lekelerinin tedavisinde en etkili yöntemlerden birisidir ve ciltte renk tonu dengesi ve parlaklık sağlar.
• Diğer cilt tedavi işlemlerinin (Mezoterapi vb.) etkilerini arttırmaya katkı gösterir.
• Uygulama yaz aylarında da gerçekleştirilebilmektedir.

Karbon Peeling Acı Veren Bir Uygulama Mıdır?

Uygulamada genellikle ağrı / acı hissedilmediği belirtilmektedir. Uygulama sırasında hastalar hissettikleri acıyı genelde “hafif bir batma” olarak tanımlamaktadır.

Karbon Peeling Uygulaması Ne Kadar Sürer ve Kaç Kere Yapılır?

Karbon Peeling uygulamasında cildin karbon sıvısını emme süresi 15–20 dakika sürer ve ardından yapılan lazer işlemi 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. Bu açıdan pratik ve öğle molasında bile gerçekleştirilebilir bu yöntem sonrası kişi gündelik hayatına geri dönebilir.