Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Ciltte çeşitli nedenlerle (güneş, yanlış uygulanan bakımlar, kalitesiz makyaj malzemeleri, kimyasallar) oluşan lekelerin giderilmesi tedavisidir. Melanin, cildimize rengini veren maddedir. Cilt lekeleri, melaninin normalin üzerinde konsantre olarak bulunduğu bölgelerdedir. Melaninin, anormal yüksek miktarda ve belli bölgelerde toplanarak cilt lekelerini oluşturması çeşitli sebeplerden kaynaklanır. Bu lekelerin bazıları doğumdan itibaren vardır.

Leke Tedavisi

Bir kısmı yaşın ilerlemesi ile bir kısmı ise güneşin cildimize verdiği hasardan kaynaklanmaktadır.

Leke Tedavisi Nasıl Yapılır?

Leke tedavisinin nasıl yapılacağı, süresi, lekenin derinliğine ve ne kadar koyu renkli olduğuna bağlı olarak değişebilir. Tedavi amacımız sadece lekeleri yok etmek değil cilt lekesi yok olduktan sonra da vitamin ve mineral desteği ile cildin canlı ve parlak görünmesini sağlamaktır.

Tüylenme Problemi Ortadan Kalkar!

Tüylenme probleminin ortadan kalkmasına yardımcı olan lazer uygulaması, minimum 4 seans sonrasında etkisini göstermeye başlar. Tüm vücuda yapılabilir ve maksimum 1 saat içerisinde tamamlanması mümkündür. Kişinin kıl yapısı ve seans sıklığı doğrultusunda sonuç alabilmek için belirlenen zaman dilimi farklılık gösterir. En iyi sonucun alabilmesi adına ilk olarak cilt yapısı ve kıl kökleri muayene edilir.

  • Alexandrite, Diode, ND yağ lazer olmak üzere kullanılan cihazlarından birbirinden farklı alternatifleri vardır.
  • Uygulama yapılacak olan bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterilir.
  • Tüylerin ise belirli bir boyda uzamış olması, cihazın kıl köklerini daha iyi görebilmesi açısından önemlidir.
  • İnce uçlu bir alet ile birlikte cildin alt kısmındaki kıl köklerinin zayıflatılması amaçlanır.
  • İşlemden sonra maksimum 15 gün içerisinde tüyler dökülmeye başlar ve yeniden çıkma süresi de uzar.

Lazer Sayesinde Etkili Sonuç!

Lazer kullanarak kalın ve siyah tüylerde bile en etkili sonucu alabilmek mümkündür. Acısız olması nedeniyle son dönemde buz lazer kullananların sayısı da artmaya başlamıştır. Belirtilen yöntem her mevsim uygulanabilir olmasının yanı sıra acı vermez. Klasik lazer epilasyon yaptıracakların ise yaz aylarında seans almaları mümkün değildir. Güneş lekesi oluşmaması adına ise koruyucu krem kullanılmalıdır. Bronz ya da solaryuma girmiş ciltlerde belirli bir süre rengi açılana kadar uygulanması mümkün değildir.

Kıl Kökleri Zayıflar Ve Zamanla Dökülür!

Lazer epilasyon işlemi kıl köklerini zayıflatır ve zamanla dökülmesine katkı sağlar. En iyi sonucu alabilmek adına minimum 3 ya da 4 seans boyunca düzenli devam etmek faydalı olacaktır. Seans aralıklarının ise en az 30 gün olmasına özen gösterilir. En iyi sonucu alabilmek adına işlem öncesinde epilasyon ya da ağda kullanmamış olmak gerekir.