Ozon Cilt Tedavisi

Ozon, Yunanca da “koklamak anlamına gelir. Zemin seviyelerine yakın yerlerde bulunan hava partikülüdür. Ozonun içinde bulundurduğu bileşenler sayesinde, güçlü okside edebilmesi ve dezenfekte özelliği bulunduğu için içme suyu sağlayan artıma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılır. Son yıllarda adından sıkça söz edilen ozon kelimesini, ozon terapi ve ozon tedavisi kelimeleriyle birlikte duyuyoruz. Ozonun artık hayatımızdaki öneminin arttığını düşünebiliriz.

Yaşlanma Etkilerini Ortadan Kaldırır!

Ozon gazı uygulanarak gerçekleştirilen cilt tedavisi, yaşlanma etkilerini de ortadan kaldırır. Hücrelerin yenilenerek onarılmasına katkı sağlar. Daha genç, sağlıklı ve aynı zamanda temizlenmiş bir cilt elde etmek isteyenlerin ilk tercihleri arasındadır.

  • Uygulamaya başlamadan önce ilk olarak detaylı analiz yapılır ve problemler belirlenir.
  • Daha sonrasında ozon gazı ile birlikte hazırlanan özel karışımın cilt tabakasına nüfus etmesi amaçlanır.
  • Düzenli aralıklarla kullanılması halinde ise çizgilerden arındırılmış, temiz ve parlak bir cilt elde edebilirsiniz.
  • Uygulanan gaz, kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı hücrelerin yenilenmesine de katkı sağlar.

Ozon Gazı İle Cilt Yenilenir!

Kullanılan ozon gazı ile birlikte cildin ölü derilerden arındırılması ve yenilenmesi amaçlanır. Cildin kendi antioksidanlarının düzelmesine katkı sağlayan bakım uygulamalarından bir tanesidir. Orta yaşlardan itibaren esnekliğini kaybeden cildin zaman içerisinde toparlanmasına katkı sağlar. Bu tür uygulamalar ile birlikte kadınların ya da erkeklerin kendilerini daha iyi hissetmeleri amaçlanır. Major, minör, torbalama olmak üzere ozon gazının uygulanma şekli değişiklik gösterir. Sağlık açısından zararlı olmadığı gibi ölü hücreleri de temizler.

Cilt Bozukluklarının İyileşmesine Katkı Sağlar!

Cilt bozukluklarının iyileşmesine katkı sağlayan Ozon tedavisi kısa süre içerisinde sonuç alabilmenize katkı sağlar. Acısız ve ağrısız bir yöntem olmasının yanı sıra maksimum 40 ya da 45 dakika içerisinde tamamlanır. İşlem sonrasında belirli bir süre hassasiyet ve kızarıklık oluşabilir.

Profesyonel destek almak isteyenler için ozon gazı oldukça iyileştirici bir etkiye sahiptir. Cilt tabakasını iyileştirir, kırışıkları açar ve aynı zamanda nem oranının da dengelenmesine katkı sağlar. Medikal ozon uygulaması yukarıda belirtilenlere ek olarak bakterileri kısa süre içerisinde öldürdüğü gibi akne ve sivilce oluşumu da engellenir.

Sık Sorulan Sorular 

Ozon tedavisi ile cilt’de nasıl bir değişim olur?

Ozon tedavisi sonucunda yenilenmiş, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz. Ozon tedavisi ile deri kan dolaşımını arttırarak bu işlemlerin gerçekleşmesinde önemli rol oynar. Ozon tedavisi ile artık, daha temiz, yenilenmiş, yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilde kavuşursunuz. Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır.