Bölgesel Zayıflama

Zayıflama kararı alarak bu yönde adım atmak, insanın beden ve ruh sağlığı için alacağı en önemli adımlardan birisidir. Zayıf kalmak birçok sağlık sorununu engeller, kişinin estetik açıdan iyi hissetmesini sağlar, öz güvenini arttırır ve hareket etmesini kolaylaştırır. Zindeliğin ve canlılığın yolu zayıflamaktan geçer. Kişi ideal kilosunda olsa bile bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve sıkılaşma tedavileri ile ilgili destek ihtiyacı olabilir.

Erkeklerde daha çok göbek çevresinde kadınlarda ise bel ve basen çevresinde görülen bölgesel kiloların doğru planlanmış tedavilerle giderilmesi vücudun toparlanıp, sıkılaştırılması mümkündür. Zayıflamak, zayıflama kararını alan herkesin başarabileceği bir şeydir. Ancak doğru zayıflama yöntemini bulmak, gerekirse bölgesel zayıflama yapılacak alanların ve yöntemlerin tespitini yapmak ve sağlıklı bir şekilde kilolardan kurtulmak için uzman desteği almak şarttır.

Bölgesel Zayıflama Gerekli Midir?

Genel anlamda zayıf olmanıza rağmen vücudunuzun bazı bölgelerinde yağlanma olabilir. Bu durumda diyet yapmanız bir işe yaramaz. Bunun için de bir uzmana başvurmanız gerekir. Bölgesel zayıflama estetik bir görünüm açısından son derece önemlidir. Birçok kişinin mustarip olduğu bölgesel yağlanma sorunun tek çözümü bölgesel zayıflamadır. Bu nedenle de bölgesel zayıflama gereklidir.

Deri altı dokusu içerisinde bulunan subkutan doku adı verilen alan içerisinde yer alan yağ hücreleri soğuğa karşı oldukça hassastır. Bu nedenle de soğuk tedavi kullanılarak yağların yok edilmesi sağlanır.

Yağ hücrelerinin Yok Edilmesi Nasıl Gerçekleşir?

Yağ hücrelerinin yok edilmesi konusunda en önemli tedavi yöntemi soğuktur. Soğuğa karşı oldukça zayıf olan yağ hücrelerinin yok edilmesi için onların kristalize olması sağlanır. Bu şekilde hücrelerin ölmesi gerçekleşir ve bölgesel yağlanmaya sebebiyet veren yağlar yavaş bir şekilde vücuttan kan ve lenf yolu ile atılır.

Bu şekilde de bölgesel olarak zayıflama gerçekleşir. Yağ hücreleri yok edilmeden bölgesel zayıflama gerçekleşmez. Bu nedenle de uzman tarafından tedavi edilmek ve bölgesel zayıflama tedavisine başlanması gerekir.

Bölgesel Zayıflama İçin Kaç Seans Uygulanır?

Bölgesel zayıflama aslında tek seans olarak gerçekleşen bir uygulamadır. Ancak bazı kişilerin bünyesinde aşırı yağ dokusu bulunur. Bu kişiler için seans aralarında 2 ay bırakılarak 3 seans uygulanır. İşlem gerçekleştirildikten en az 3 hafta içerisinde tedavi etkilerini göstermeye başlar.  Zayıflama yağ dokusunun mevcut kalınlığına göre 2 ila 15 cm arasında değişim gösterir. Bölgesel zayıflama kendisini tam olarak 4. Ayın sonunda gösterir.