Çatlak Onarımı

Çatlaklar, kadınların can sıkıcı kozmetik sorunlarından biridir. Birçok kadın çatlakları yüzünden aynaya bakmaktan kaçınır. Ama yaz ayları geldiğinde aynalardan kaçmak yetmez ve bu soruna bir çözüm aranmaya başlanır. Çatlaklar nasıl oluşur ve en önemlisi nasıl önüne geçilir. Çatlaklar Nasıl Oluşur? Ergenlik, aşırı kilo alıp verme, hamilelik, hormonsal değişimler, çatlakların oluşmasına neden olurlar. Yoğun olarak görüldüğü yerler, bel, kalçalar, karın, göğüsler, kollar ve bacaklardır. Vücut bu değişimler sonucu deformazyona uğrar.

Deri bu deformasyonları kaldıramaz ve ortaya cilt çatlakları çıkar. Bu çatlaklar ilk başlarda kırmızı ve mor renktedirler. Zamanla beyaz renge geçiş yaparlar. Çatlakların rengi uygulanması gereken tedavinin şeklini belirler. Hamilelik sırasında ortaya çıkan cilt çatlakları karın ve göğüs bölgesinde görülür. Doğum yapıldıktan sonra, vücut eski haline dönemeye başlamasıyla, bu çatlaklar rahatsız edici görüntü sergileyebilir.

Cilt Çatlağı Nasıl Gözlemlenir?

Cilt çatlağı oluşumu en çok kadınlarda gözlemlenir. Hamilelik döneminde özellikle artış gösteren bu durumu ergenlik döneminde olan bireyler de yaşar. Çatlak oluşmasına neden olan birçok farklı neden vardır. Bunlar şu şekildedir;

  • Hareketsizlik
  • Dengesiz ve kötü beslenme alışkanlığı
  • Yaşlılık
  • Ani kilo alıp verme
  • Ergenlik
  • Hamilelik

Yukarıda yer alan durumlar sonucunda çatlaklar ve keskin çizgiler daha çok belirginleşir. Çatlaklar en çok bel, bacak, karın, kol ve göğüs bölgesinde gözlemlenirler.

Çatlak Onarımı Kaç Seans Sürer?

Çatlaklarınızın giderilmesi için kullanılan onarımlar en 3 ya da 5 seans olarak planlanır. Ancak vücudunuzun onarıma verdiği cevaba göre seanslarda artış ya da azalma yaşanabilir. Çatlaklarınızda ciddi oranda bir azalma gözlemlenen onarımları kullanabilmek için bir uzmana başvurmanız şarttır. Daha sonrasında çatlak onarımına başlanılabilir. Çatlaklarınızın rengine göre de seanslarda artış yaşanabilir. Kırmızı renkli çatlakların onarımı diğer çatlaklara göre daha uzun sürer.

Çatlakların Sık Görüldüğü Yerler

Göğüsler, bel ve karın bölgesidir.

Çatlaklar Onarılabilirmi?

Çatlaklara uygulama yapılabilir fakat tüm çatlaklar eşit şekilde ya da tamamen onarılamaz edilemez. Bu durum çatlakların rengi, derinliği ve onarım için ne kadar geç kalındığı ile ilgilidir. Bunun yanı sıra her çatlak daha estetik bir görünüme kavuşturulur.

Onarımın Sonuçları Kalıcı Mıdır?

onarım ile elde edilen görüntüler kalıcıdır. Fakat yeniden doğum yapmak, kilo alıp vermek gibi sebepler ile oluşabilecek çatlakların ayrıca onarılması gerekir.