Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulamadır. Cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesinin arttırılmasına, cildin üst katmanı (epidermisin) daha canlı daha sağlıklı görünmesine yönelik işlemlerden oluşur. Cildin hassasiyetine göre kızarıklık, kabarıklık ve minik kabuklanmalar gözlemlenebilir.

Kızarıklık 1-24 saat sonra normale dönecektir. Minik kabuklanmalar ise ortalama 5-7 gün içinde (kopartılmamak koşuluyla) kendiliğinden iyileşecektir. Uzun süre cilt bakımı yaptırmamış ya da doku altında yağ fazlalığı olan ciltlerde tek tük akne problemi görülebilir.

Medikal Cilt Bakımı Süreci

Medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cilt ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek bitkisel peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Bitkisel dermokozmetik ürünlerle hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Buhar terapi ile cildin gözeneklerinin açılması ve cildin yumuşaması sağlanır. Siyah nokta ve yağ butonlarının ciltten uzaklaştırılmasından sonra cilt yüksek frekans verilerek derin dezenfeksiyon sağlanır.
Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulması durumunda cildin yapısına göre ek bakım ve tedavi işlemleri uygulanabilir.

Beyaz Butonları Yok Eder!

Beyaz butonların yok edilmesine yardımcı olan medikal bakım uygulaması, böylelikle cilt yüzeyinin daha pürüzsüz hale gelmesine katkı sağlar. Düzenli kullanımı sonrasında sonuç alabilmek daha da kolaydır. Uygulama sırasında kızarıklık ya da ciltte hassasiyet oluşsa da kısa süre içerisinde geçer.

  • Öncelikli olarak cilt yüzeyi temizlenir ve daha sonrasında buhar ile birlikte gözeneklerin açılması amaçlanır.
  • Detaylı analiz yapılarak problemler ve cildin ihtiyaçları belirlenir.
  • Jetpeel kullanılarak gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi ve kirlerden arındırılması hedeflenir.
  • Manuel temizlik ile birlikte tüm siyah noktalar ve beyaz butonlar yok edilir.

Dermokozmetik Ürünlerle Kesin Sonuç!

Dermokozmetik ürünler ile birlikte kesin sonuç elde edilmesine yardımcı olan uygulama, sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmaz. İhtiyaç duyulması halinde her ay ya da 2-3 ayda bir düzenli olarak uygulanması faydalı olacaktır. Yağlanma ve parlama probleminiz varsa eğer belirli bir süre sonrasında ortadan kalkar. Her zaman daha sağlıklı, temiz ve gözenekleri temizlenmiş bir cilde sahip olmak isteyenler adına doğru seçimdir.

Yağlı Görünümü Kontrol Altına Alır!

Cilt bakımı alternatifleri arasında medikal uygulama, yağlı görünümün kontrol altına alınmasına katkı sağlar. Uygulama yapıldıktan sonra ciltteki gözeneklerin tıkanmaması adına 24 saat boyunca makyaj malzemesi kullanılmaması önem taşır. Güneş koruyucu kullanılması gerektiği gibi belirli bir süre hassasiyet oluşur.

Gözenekler açıldıktan sonra vitamin takviyesi yapılarak cildin canlanması amaçlanır. Böylelikle sivilce ya da akne problemlerine de sonuç bulunması hedeflenir. Nemlendirici uygulaması sayesinde ise yağlanma sorununun ortadan kaldırılması amaçlanır. Son derece etkili ve aynı zamanda pratik sonuçlar veren uygulamalardan biridir. Yaklaşık olarak 35 ya da 40 dakika içerisinde tamamlanır ve günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.