Protez Tırnak

“Hızlı kırılan tırnaklar, sürekli bakımlı gözükmek isteyen bayanlar hatta tırnak yeme alışkanlığı olan bay ya da bayanlar için, güzelliğin yanı sıra tedavi amaçlı da yapılabilen bir uygulamadır”. Protez Tırnak; deforme olan, sürekli yenilenmesi gereken oje sorununu ortadan kaldırır, 21 gün daima parlak, ilk günkü gibi bakımlı görünüm kolaylığı sunar.

 

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel ya da akrilik malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır.

Bakım Gerektirmeyen Dayanıklı Tırnaklar!

Bakım gerektirmeyen dayanıklı tırnaklara sahip olmak istiyorsanız protez uygulaması faydalı olacaktır. Acısız, zahmetsiz ve aynı zamanda pratik bir yöntem olması nedeniyle talep görür. İşlem öncesinde nasıl bir tırnak boyu, rengi ve modeli istediğiniz detaylı olarak belirlenir.

  • Özel jel ve aynı zamanda koruyucu solüsyonlar ile birlikte tırnak yüzeyi kaplanır.
  • Daha sonrasında tırnak ucuna plastik bağlantılar eklenerek uzun görünmesi amaçlanır.
  • Takma tırnaklardan farklı olduğu gibi daha doğal ve aynı zamanda kalıcı bir görünüm yaratılması amaçlanır.
  • Düzenli kullanılması ve bakımlarının yaptırılması halinde 3 aya kadar etkilidir.
  • Törpüleme aşamasında ise tamamen kişinin beklentileri ya da talepleri ön planda tutulur.
  • 6 aydan daha uzun süre kullanan ve bakımlar ile birlikte ömrünü uzatan kadınların sayısı da oldukça fazladır.

Tırnak Uzama Sorunu Olanlar İçin Etkili!

Tırnak uzatma sorununuz varsa eğer, protez işlemi daha faydalı olacaktır. Vitamin eksikliği, tırnak yeme sorunu gibi nedenlerden dolayı uzatmanız zorlayabilir. Her zaman uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyenler adına ise doğru seçimdir. Çıkarma işlemi sırasında da dokuya zarar vermemek adına işlemi yaptırdığınız yerdeki uzmanlardan yardım talep etmeniz faydalı olacaktır.

Tırnak Dokusu Zarar Görmez!

Protez tırnak işlemi sırasında üst doku zarar görmediği gibi herhangi bir kırılma ya da sararma sorunu da ortaya çıkmaz. Çıkarıcı özel solüsyonları ile birlikte tırnakların temizlenmesi oldukça kısa sürer. İş hayatı olan, her gün yoğunluğu nedeniyle maniküre vakit ayıramayanlar açısından doğru seçim olacaktır. Profesyonel ve başarılı isimlerle çalışılması halinde en iyi sonucu elde edebilirsiniz. Renk seçimi sonrasında nail art uygulaması yaptırarak daha farklı görünüme sahip tırnaklar yaratmanız son derece basittir.

Sık Sorulan Sorular

Protez tırnak doğal tırnağa zarar verir mi?

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir ve bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır, fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır. Doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir. Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir. Hazırlığı ve çıkarma işlem doğru yapıldığı takdirde, protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez.

Protez tırnak ne kadar süre kullanılır?

Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır. Periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir.

Protez tırnak ile tırnak yeme tedavisi aynı şey midir?

Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı, tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur. Bu nedenle tıp ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir. Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar. Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan, derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip, tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

Protez tırnak doğal tırnak görünümünde yapılabilir mi?

Evet yapılabilir, hatta erkeklere dahi yapılabilir. Protez tırnağın uzunluğu, şekli, rengi tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir. Protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Şimdilerde bayanlar, sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine bile jel uygulatarak tırnaklarını koruma altına alıyorlar.