Kalıcı Oje

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. Sürekli olarak ellerinin güzel görünmesini isteyenler için, ojeler en sık başvurulan görsel bakım ürünüdür. Ojeler belirli bir süre boyunca tırnakta ilk sürülen görünümünü korurlar. Sonrasında çatlama, çıkma ve çıkarılmadığı zaman tırnakta sararma yapması gibi nedenlerden dolayı tırnaktan çıkarılmaları zorunlu hale gelir.

İş hayatı, ev hayatı ve daha bunun gibi birçok zaman alan iş ile ilgilenirken, oje sürüp silmek artık zahmet haline geliyor. Kalıcı oje, oje sürmeyi sürekli olarak gerçekleştirilmesi gereken bir zorunluluk olmaktan kurtarır. Tırnak üzerinde uzun süre boyunca seçilen rengin kullanılabilmesine izin veren uygulama olarak nitelendirilmesiyle ve uzun süreli parlak, bakımlı görünümü korumasıyla kalıcı ojeler son yılların en popüler trendleri arasında yer alıyor. Kalıcı ojeler çok sayıda kadının ilk tercihi olmayı da başarmış durumdalar. Uygulama aşamasında mevcut olan rahatlığıyla, uygulama sonrasında görülen detaylarının tamamında memnuniyeti sağlayan özellikleriyle fark yaratan bir uygulamadır.

Kalıcı Oje Nedir?

UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır. Kullanım süresinin uzun vadeli olması, standart ürünlerden ayrılmasında doğrudan etkili olur. Kalıcı oje haftalar boyunca parlaklığını kaybetmeden temiz görünümünü korumayı başarır. Hava ve su geçirme özelliği sayesinde haftalar boyunca tırnak üzerinde kalmasına rağmen sararma yapmaz. Kalıcı oje, dayanıklılığıyla beraber uzun vadeli tercih ediliyor olmasıyla, kendisine özgün işlem adımlarına sahiptir.

Uzun Süre Bakımlı Ve Dikkat Çekici Tırnaklar!

Uzun süre bakımlı bir görünüm oluşturan kalıcı oje uygulaması, kısa süre içerisinde tamamlanır. Tırnakların zarar görmemesi adına ojenin alt ve üst kısmına base coat uygulanır. Belirli aralıklarla bakımlarının yapılması halinde ise kullanım ömrü 15 günden daha da fazladır.

  • İşleme başlamadan önce tüm tırnakların temizlenmesine ve kurumasına özen gösterilir.
  • Daha sonrasında tırnaklar törpülenir ve istediğiniz şekil verilir.
  • Tırnak kenarlarına ve tırnağın üst kısmına ojenin etkili olması adına özel bir ürün sürülür.
  • Daha sonrasında oje uygulaması yapıldıktan sonra LED lambalı cihazlarda minimum20 ya da 30 sn. kurutulmasına özen gösterilir.

Tırnaklar Nefes Alır Ve Yıpranmaz!

Tırnakların nefes almasına yardımcı olan işlem, aynı zamanda sararmaları da engeller. Kırılma ya da yıpranma sorunu yaşanmadan kalıcı ojeyi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Başarılı sonuçlar elde edebilmek adına profesyonel isimlerle çalışmak faydalı olacaktır. Her tırnağın kurutulmasına dikkat edildiğinden dolayı kısa zaman içerisinde çıkması mümkün değildir. Tırnak bakımına önem verenler için uygulama süreci maksimum 40 ya da 50 dakika içerisinde tamamlanır.

Çıkarırken Profesyonel Destek Almak Şart!

Kalıcı oje işlemi profesyonel ürünler ile birlikte yapıldığından dolayı, evde çıkartılması tırnaklara zarar verir. Benzer sorunlar yaşamak istemiyorsanız eğer, tırnağınızı yaptırdığınız yerde çıkarttırmanız faydalı olacaktır. Böylelikle tırnak yüzeyi hasar görmeden temizlenir ve bakımları yapılır.

Oje sürmeye vakit bulamıyor ve düzenli olarak tazeleyemiyorsanız eğer kalıcı oje popülerliğini her geçen gün biraz daha arttırır. Kısa sürede yapılabilmesinin yanı sıra renk seçenekleri ise oldukça fazladır. Parlak, sağlam ve dikkat çekici tırnaklar ile birlikte çevrenizde kısa zaman içerisinde fark yaratma şansınız oluşur.

Kalıcı Oje Ne Kadar Dayanır?

Normal ojeler günlük olarak değişim gerekliliğini beraberinde getirirler. Kalıcı oje uygulamalarında ise tırnakta kalma süresi ortalama olarak 2 haftalık süre boyunca devam eder. Bakımların doğru yapılmasıyla süre 1 aya kadar uzayabilmektedir. Dayanıklılık süresi yüksek seviyede olduğundan dolayı sürekli olarak işlemin yapılması gerekmez.

Kalıcı Oje Avantajları

Normal ojeler günlük olarak değişim gerekliliğini beraberinde getirirler. Kalıcı oje uygulamalarında ise tırnakta kalma süresi ortalama olarak 3 haftadır. Kalıcı oje, tırnak üzerine bozulmadan kalır fakat tırnak uzadığı için yenilenmesi gerekmektedir.

Kalıcı oje avantajları şu şekilde sıralanır:

  1. Dayanıklılık süresi
  2. Tırnakta ki kusurları kapatma
  3. Zaman kazancı
  4. İlk yapıldığı görünümü koruma
  5. Maliyet
  6. Tırnak kırılmalarını önleme

Sık Sorulan Sorular 

Kalıcı oje nasıl sürülür?

Kalıcı ojenin sürülmesinden önce manikür işlemi yaptırmak daha özenli bir görünüm sağlayacaktır. Oje sürümüne başlamadan önce tırnaklar, gerekli solüsyonlar ile işleme hazır hale getirilir. Oje sürülürken özellikle etlere değmemesine dikkat edilir ve sırası ile baz, renk, top işlemleri uygulanır. Kullanılan malzeme için önerilen süre kadar uv makinesinde kurutulduktan sonra kalıcı oje ile tırnaklar kullanıma hazırdır.

Kalıcı ojenin daha dayanıklı olması için neler yapılmalı?

Kalıcı ojeler genel yapıları itibariye dayanıklıdır. Ancak dayanıklılık süresinin uzatılmasına yönelik olarak dikkat edilecek belli başlı noktalar da aktif olarak tercih edilebilir durumdadır. Ellerin sürekli olarak temizlik ürünlerine maruz kalmaması, tırnağın üzerine darbe almaması ve törpüleme yapılmaması gerekir.

Kalıcı oje asetonla çıkar mı?

Kalıcı oje asetonla silme yöntemiyle çıkmaz. Mutlaka uzman kişiler tarafından gerekli malzemelerin mevcut olduğu yerlerde çıkarılması gerekmektedir. Gerekli solüsyonlar ile 10-15 dakika bekletildikten sora uzman kişi tarafından kolayca soyma işlemi yapılır ve bu işlem sırasında tırnağa herhangi bir zarar gelmez.

Kalıcı oje için hangi renk ve desenler tercih edilmelidir?

Ojelerde yapılan seçimle aynı şekilde kalıcı renk ve desenlerin tercih edilebilmesi mümkündür. Yapılacak seçimde genel olarak zevklere uygun şekilde belirlemeler yapılabilir. Sezonun yenilikçi, trend tercihleri de kalıcı oje uygulamaları için yaratıcı seçenekler olarak tanımlanır.

Kalıcı ojenin tırnağa herhangi bir zararı var mıdır?

Kalıcı ojenin yapılması aşamasında uzmanın doğru şekilde işlem adımlarını gerçekleştirilmesi ve çıkarma işleminde tırnağın zorlanmaması ile, zararsız bir yöntemdir. Tırnağında mantar, sedef, tırnak boşalması gibi problem olanların tercih etmemesi gereken bir işlem olarak değerlendirilir. Sağlıklı tırnaklar için verdiği başarılı sonuçlarla herhangi bir soruna yol açmaz.