Kaş Vitamini 

Yüz ifademizi belirleyen unsurlardan biri de kaşlardır. Bakışlarımızı daha etkili bir hale getirmek, doğru kaş şekli seçimi ile mümkündür. Kaş şekil bozukluğunda en çok dikkat çeken sıkıntı ise kıllarda ki seyrelmedir. Bunun önüne geçmek içinde kaş vitamini uygulamaları yapılmaktadır.

Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;
  1. Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.
  2. Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır.
  3. Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.
  4. Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.
  5. Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir.
  6. Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.
  7. Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Kaş vitamini işlemi uygulaması yukarıda belirttiğimiz aşamalar ile yapılmaktadır. 2’şer haftalık Aralıklarla üç ile beş seans şeklinde uygulanmaktadır. İşleme başlamadan önce mutlaka ama mutlaka nasıl bir kaş istediğinizi, bunun mümkün olup olamayacağını ve aklınıza takılan soruları sormanız gerekiyor. Kaş vitamini uygulaması seans başına ortalama yarım saat sürmektedir. 2 hafta sonrasında tekrar bir uygulama yapılmaktadır. Ve kişinin durumuna göre de seans sıklığı 6 veya 10 hafta sürmektedir.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır. Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir. Bunun yanı sıra makyaj ile sürekli uğraşmak istemeyen, gür kaş sevenler için etkili bir işlem olacaktır.