Kaş Vitamini 

Yüz ifademizi belirleyen unsurlardan biri de kaşlardır. Bakışlarımızı daha etkili bir hale getirmek, doğru kaş şekli seçimi ile mümkündür. Kaş şekil bozukluğunda en çok dikkat çeken sıkıntı ise kıllarda ki seyrelmedir. Bunun önüne geçmek içinde kaş vitamini uygulamaları yapılmaktadır.

Uygulama Süreci Oldukça Pratik!

Uygulama süreci son derece pratik olan kaş vitamini, serum işlemi olarak da bilinir. Kaş vitamini uygulaması sayesinde vitaminler ve besleyici içerikler ile birlikte yeni kıl köklerinin çıkarılması amaçlanır. İşleme başlamadan önce kaşlar detaylı analiz edilir ve tüm kusurlar belirlenir.

 • Daha sonrasında ise kişinin isteğine bağlı olarak nasıl bir kaş modeli istediği kararlaştırılır.
 • Maksimum 2 haftalık arayla serumun deri altına enjekte edilmesi kısa süre içerisinde sonuç alınabilmesi adına faydalı olacaktır.
 • Ortalama 30 dakika süren seanslar sonrasında günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.
 • Kaşlarında şekil bozuklukları olanlar açısından doğru bir seçimdir.
 • Sonuç almaya başladıktan sonra boşlukları doldurabilmek adına kaş kalemi uygulama zorunluluğunuz yoktur.

Daha Dolgun Ve Gür Kaşlar!

Daha dolgun ve aynı zamanda gür kaşlara sahip olmak istiyorsanız eğer, vitamin işlemi oldukça yararlıdır. Uygulama sonrasında belirli bir süre bekledikten sonra suyla temas etme sırasında sorun yaşanmaz. Kızarık ve hassasiyet gidene kadar dikkatli hareket edilmelidir. Enjeksiyon yöntemi ile birlikte kıl köklerine vitaminler gönderildiğinden dolayı etkisi daha da fazladır. Herhangi bir kimyasal renk pigmentleri olmadan kaşların güçlenmesine ve dikkat çekici hale gelmesine zemin hazırlar.

Kıl Köklerini Besler Ve Arttırır!

Kaş vitamini işlemi kıl köklerini besler ve artmasına zemin hazırlar. Uzman isimlerle çalışmanız halinde en iyi sonucu elde edebilmek mümkündür. Uygulama sırasında dermapen kullanılır ve böylelikle mikro kanalların aktif hale gelmesi amaçlanır. Cildin canlanması, kıl köklerinin hareketlenmesi ve etkisini arttırması adına dermaroller faydalı olacaktır. Ağrısız bir uygulama olduğu gibi çok az acı hissedilebilir. Minimum 6 haftaya kadar etkisini sürdüren bir yöntemdir.

Kaş vitamini işlem sırası aşağıdaki gibidir;
 1. Öncelikle kaşta doldurulması gereken bölgeler yüz şekli, yapısı ve kişinin istekleri doğrultusunda belirlenir.
 2. Sonrasında ise zayıf tüyler ustura yöntemiyle canlandırılır.
 3. Kaş diplerine ve kıl köklerine vitamin karışımı ile hazırlanmış serumlar dermapen yardımıyla yüzeysel olarak uygulanır.
 4. Kaş vitamini seansları 2’şer haftalık seanslar ile uygulanır. Bu sürenin sonunda da yapılan koruma seansları ile desteklenir.
 5. Seanslar esnasında belirlenen şekilde kullanılmayacak olan kıllar temizlenmektedir.
 6. Tüm seanslar bitip istenilen sonuca ulaşıldıktan sonra şekillendirme işlemi tekrarlanır.
 7. Her seans toplamda yarım saat sürmektedir.

Kaş Vitamini İşlem Ne Kadar Sürüyor?

Kaş vitamini işlemi uygulaması yukarıda belirttiğimiz aşamalar ile yapılmaktadır. 2’şer haftalık Aralıklarla üç ile beş seans şeklinde uygulanmaktadır. İşleme başlamadan önce mutlaka ama mutlaka nasıl bir kaş istediğinizi, bunun mümkün olup olamayacağını ve aklınıza takılan soruları sormanız gerekiyor. Kaş vitamini uygulaması seans başına ortalama yarım saat sürmektedir. 2 hafta sonrasında tekrar bir uygulama yapılmaktadır. Ve kişinin durumuna göre de seans sıklığı 6 veya 10 hafta sürmektedir.

Kaş Vitamini Kimlere Uygulanır?

Kaş vitamini uygulaması kaş kökü bulunan herkese uygulanmaktadır. Bir yan etkisi bulunmadığından, çoğu kişi tarafından tercih ediliyor. Özellikle kaşında çeşitli sebeplerden dökülmeler olanlar ve seyrek kaşlı kişiler için ideal bir tekniktir. Bunun yanı sıra makyaj ile sürekli uğraşmak istemeyen, gür kaş sevenler için etkili bir işlem olacaktır.