Lazer Epilasyon 

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılmak suretiyle kalıcı olarak veya uzun dönemli yok edilmesidir. Bu işlem profesyonel cihazlar ve uzman kişilerce uygulanacak ciddi bir tedavidir. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için acılı işlemler yerine kalıcı çözüm olan lazer epilasyonu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Lazer ile epilasyon uygulamasında, deriye ve kıllara renk veren melanin pigmenti lazer ışığını emmekte, böylece oluşan ısı hedef dokuda yıkım oluşturur.

Lazer Epilasyonun Avantajları Nedir?

Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hızlı bir yöntemdir. Hemen hemen vücudun her bölgesine uygulanabilir. Batık kılları olan ve kıl dönmesi sorunu yaşayan hastalar için en önemli tedavi yöntemidir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmamalıdır?

Hamile kadınlar için epilasyonunun zararlı olabileceği yönünde herhangi bilgi bulunmamaktadır. Fakat yine de hamile kadınların doğumdan sonra başvurması önerilmektedir. Hormonal bozukluklar genellikle kıllanma sorununa neden olabilmektedir. Yüz, göğüs ve göbek bölgesinde erkek tipi kıllanma olarak adlandırılan profil ortaya çıkabilir. Bu nedenle epilasyondan önce hormonal bozukluğun giderilmesi uygulamanın başarısı açısında oldukça önemlidir. Eğer bu sorun teşhis edilmeden önce epilasyon uygulanır ise, seans süresi uzamakla beraber tamamlanması güç olabilir. Ancak tüyler belli oranda azalmaktadır. Bu nedenle optimal sonuçlar alabilmek için kişinin tedavisi ile birlikte lazer epilasyon uygulanmalıdır. Hormon tedavisi gören, polikistik over hastalığı gibi rahatsızlığı olan hastalarda seans sayısı artabilir.
Kanser hastalarına özellikle cilt kanseri olanlara epilasyon yöntemi uygulanmamaktadır.
Oral yoldan cilt tedavisi için ilaç kullanım sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca epilasyon yapılmamaktadır.

Lazer Epilasyon İşlemden Sonrası

Lazer Epilasyon uygulamasının ardından 2 gün süreyle güneşe maruz kalınmamalı ve solaryuma girilmemelidir. Zorunlu güneş ışınına maruz kalındığı takdirde, bölgeye yüksek koruma faktörü (SPF30)kremler sürülmelidir. Bir hafta süreyle peeling, kese gibi cildi aşırı tahriş edebilecek uygulamalar yapılmamalıdır. İşlem uygulanan bölgede cildi hassasiyetine göre değişmek üzere; 1-2 saat ile 1-2 gün arasında kızarıklık meydana gelebilir. Cildi hassas kişiler de uygulama sonrası hafif kabarıklık ince kabuklanma sivilce oluşabilir. Bu tip durumlarda tedavi gerektirmeden gececektir. Lazer Epilasyon işlemi yapılan kıl kökleri 10 ile 15 gün içinde hafifçe uzar ve dökülmeye başlar.