Kirpik Lifting

Kirpik liftingi özellikle son zamanlarda popülerleşen kozmetik uygulamalarından biridir. Kirpik liftingi nedir diye soracak olursanız, kirpikleri 2-3 ay kadar süreyle kalıcı bir şekilde kaldırma ve kıvırma işlemidir. Özellikle düz kirpiklere sahip olan kadınların daha çok tercih ettiği bu kozmetik uygulama, bazı solüsyonlar ile kirpiklerde uzun süreli lifting ve kıvrıklık özellikleri kazandırır.

Kirpik Liftingi Nasıl Uygulanır?

Kirpik liftingi uygulamasının başında kirpiklere ilk olarak silikon bir ped yapıştırılır. Sonrasında da kirpikler tek tek geri doğru taranarak yapıştırılır. Hemen ardından da bu kıvrıklığı korumak için belli solüsyonlar arka arkaya uygulanır. Bazı durumlarda bigudi de kullanılır ve bu sayede kıvrıklığın derecesi belirlenebilir.

Kirpikler yukarı yapıştırıldıktan sonra küçük çubuklarla jel bir solüsyon sürülür ve 20 dakika kadar bekletilir. Sonrasında kirpiklere başka bir solüsyon daha sürülür ve tekrar bekletilir. Son olarak da kirpiklere keratin sürülür ve kirpik liftingi uygulaması tamamlanır. Kirpik liftingi işlemi yaklaşık 1 saat sürer.

Kirpikleri Güçlendiren Özel Uygulama!

Kısa sürede tamamlanan ve kirpikleri güçlendiren bir uygulama olması nedeniyle yaygınlaşmaya başlamıştır. Kirpik lifting işlemi sırasında öncelikli olarak makyaj ve kalıntılardan arındırılmasına dikkat edilir. Daha sonrasında özel olarak kullanılan aparat ile birlikte kirpikler kıvrılır ve minimum 30 dakika bu şekilde bekler.

  • Kirpikler aparat sayesinde kıvrıldıktan sonra üzerine daha koyu görünmesine yardımcı olan bir boya ve vitamin solüsyonu sürülür.
  • Kaldırma ve kıvırma etkisi olması nedeniyle kirpiklerinin dikkat çekici görünmesini isteyen kadınlar tarafından sıklıkla uygulanır.
  • Kullanılan solüsyon ile birlikte tek tek ayrılması ve aynı zamanda keratin bakımının da yapılması amaçlanır.
  • Cilde ya da kirpiklere zarar vermediği gibi düzenli olarak yaptırılması halinde besleyici etkisi de vardır.

Daha Dikkat Çekici Ve Yoğun Bakışlar!

Daha dikkat çekici ve yoğun bakışlara sahip olmak istiyorsanız, bu tür işlemler doğru tercih olacaktır. Uygulama yapılacak olan bölgenin tüm makyajdan arındırılmasına ve kuru olmasına özen gösterilmelidir. Alerjik reaksiyon gösterebileceğinden dolayı tamamen profesyonel isimlerle çalışmak önem taşır. İşlem sonrasında ise en az 12 saat boyunca makyaj malzemesi kullanmamak gerekir. Kirpikler kuruduktan sonra ise yüzünüzü yıkayabileceğiniz gibi günlük rutinlerinize devam edebilirsiniz.

Kirpikler Olduğundan Daha Siyah Ve Etkili!

Kirpik bakımı olarak da bilinen lifting uygulaması sayesinde bakışlarınız daha da etkili hale gelir. Kirpiklerin daha siyah olmasına katkı sağlar ve bu sayede her zaman makyajlı görünebilirsiniz. İşlem süresi uzun olmadığı gibi 3-4 ayda bir yeniletmeniz halinde ise sorun yaşanmaz. Zararlı bir uygulama değildir ve kirpiklerde herhangi bir zayıflama oluşmaz. Uzun süre kalkık ve aynı zamanda hacimli bir görünüm elde etmek istiyorsanız eğer hemen yaptırabilirsiniz.