Hydrafacial

Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlayan bir işlemdir. Parlak, sağlıklı, ışıltılı, genç ve duru bir cilt isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Hydrafacial, 10 farklı cilt problemini sonlandırma özelliğine sahiptir. Ayrıca, cildinize zarar verebilecek, yaşlanma sürecini hızlandıran kirlilik, güneş ve stresin neden olduğu serbest radikallerin zararlarını önlemeye çalışan en güçlü antioksidanlarla doludur.

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizleyerek temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Daha sonra HydraPeel Tip, cilde aynı anda nemlendirici, dolgun ve besleyici serumları uygularken siyah noktaları, kiri, yağı ve safsızlıkları gidermek için kullanılır.

Hdyrafacial ’ın Uygulama Alanları

Cilt bakımı, genişlemiş ve tıkalı gözenek tedavisi, cilt tonu düzensizlikleri, siyah nokta problemi, yağlı ciltlerde sebum dengelemesi, sivilce tedavisi, leke tedavisi, cildin canlandırılması, ciltteki elastikiyetin arttırılması, ince çizgi ve derinleşmememiş kırışıklıkların tedavisi, cildin nemlendirilmesi ihtiyaçlarına cevap verebilen Hydrafacial, hücre metabolizmasını hızlandırır.

Temizleme ve arındırma

Cilt tipine uygun temizleyici solüsyon ile cildin temizlenmesiyle başlar, gözeneklerin yumuşatılarak cihaz yardımıyla temizlenmesiyle devam eder.

Besleme

Ağrısız vakum ile artıklar gözenekler temizlenir. Cilt yoğun nemlendiricilerle, antioksidanlar ve peptidler ile beslenir. Pırıltınızı en üst düzeye çıkarılır.

Şoklama

Bir önceki aşamada radyo frekans başlığının sıcaklığı ile cilt altına nüfus ettirilen vitaminler üzerinde şok etkisi yaratılır, cilde hapsolmaları sağlanır.

Hydrafacial seansları

Tedavi amaçlı yapılan işlemlerde 1 hafta ara ile 4-6 seans önerilir. Sadece bakım ve temizleme amacıyla yapılan işlemlerde ise; ayda 1 düzenli uygulama önerilir. Genç yaşlarda yağlanma ve sivilce problemi için tercih edilirken, orta yaş üzerinde ise; yaşanılan elastikiyet ve kollajen kaybını önleyebilmek için tercih ediyor.

Hydrafacial’ın avantajları

Öneriye uygun takip edilen seansların sonunda cildin nemlendiği, yenilendiği, temizlendiği ve beslendiği rahatlıkla fark edilebilir. Cihazının sahip olduğu soğutucu başlık, çoğunlukla sedasyon ve solüsyonlardan sonra gözenekler, küçültme etkisine sahiptir. Oksijen sprey, yüksek konsantrasyonu ve oksijen molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını sağlayarak nefes almasını sağlar. Multi-Polar RF, radyo frekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlar, yıpranan kollajen liflerini yeniler.

Sık Sorulan Sorular

Hydrafacial ‘ın yan etkileri var mıdır?

HydraFacial ın bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimal yan etki olmaması ve aslında işlem dışı kalma süresi gerektirmemesidir. Uzmanlar tedaviden hemen sonra biraz kızarıklık beklediğini, ancak derhal azalacağını söylüyor. “Tedaviyi takiben cildinizin dinlenmesini ve yüzünüzün tüm faydalarından yararlanmasını isteyeceksiniz. Ertesi sabah makyaj yapabilir ve normal rutininize devam edebilirsiniz.”

Tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Hydrafacial, çok hassas tenler de dahil olmak üzere çoğu cilt tipinde gerçekleştirilebilir.

Kimler hydrafacial yaptırabilir?

Herkes! HydraFacial’ın en büyük avantajlarındanbiri, tedavinin neredeyse her yaş ve cilt tipine uygun olması birkaç istisna dışında. Birçok cilt tipine faydalı olmasına rağmen, aktif döküntüleri, güneş yanıkları veya hamile hastalar bu tedaviden kaçınmalıdır.

Ne sıklıkla hydrafacial yaptırmalıyım?

Hydrafacial’ı takiben cildiniz nemli ve ışıltılı görünse de, tedavi hızlı bir düzeltme değildir. Cildin zaman içindeki görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Olduğu söyleniyor, etkileri diğer yüz bakımlarından daha uzun sürüyor. Marmur, her dört ila altı haftada bir Hydrafacial uygulaması yapılmasını önerir. Hydrofacial’ı Botox veya microblading gibi diğer invazif olmayan prosedürlerle birlikte alırken, yüz bakımına başlamadan önce bu tedavilerin yan etkilerini ve duruş sürelerini dikkate almak önemlidir. Guanche, “Hydrafacial’ı ayrıca Botox, microblading, dolgu maddeleri alırken de alabilirsiniz” diyor. “Ancak, bu diğer prosedürlerin yerine geçmiyor, çünkü farklı cilt bakım ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hastalar Botoks tedavisinden sonra yatmaması gerektiğinden, HydraFacial Botoks önce yapılmalıdır.”

Hydrafacial’dan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem yapılmadan önce eğer cilt üzerinde makyaj varsa çıkarılmalıdır. İşlemden sonra ertesi güne dek makyaj yapılmamalı, cildin solüsyonları iyice emmesine zaman tanımak için bölge suyla temas ettirilmemelidir. Konforlu ve acısız bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, ciltte herhangi bir yan etkiye sebep olmaz.