Hydrafacial

Etkili bir cilt yenileme sistemi olan Hydrafacial, cildin ihtiyacı olan tüm bakımların tek seansta uygulanmasını sağlayan bir işlemdir. Parlak, sağlıklı, ışıltılı, genç ve duru bir cilt isteyenlerin ilk tercihlerinden olan Hydrafacial, 10 farklı cilt problemini sonlandırma özelliğine sahiptir. Ayrıca, cildinize zarar verebilecek, yaşlanma sürecini hızlandıran kirlilik, güneş ve stresin neden olduğu serbest radikallerin zararlarını önlemeye çalışan en güçlü antioksidanlarla doludur.

Hydrafacial Nedir?

HydraFacial işlemi, ölü cilt hücrelerini ve ciltteki fazla sebumu temizleyerek temizlemeye başlar. Daha sonra, gözenekleri tıkayan kir ve yağı kırmak için cilde salisilik ve glikolik asitlerin bir karışımı uygulanır. Daha sonra HydraPeel Tip, cilde aynı anda nemlendirici, dolgun ve besleyici serumları uygularken siyah noktaları, kiri, yağı ve safsızlıkları gidermek için kullanılır.

Hydrafacial ’ın Uygulama Alanları

Cilt bakımı, genişlemiş ve tıkalı gözenek onarımı, cilt tonu düzensizlikleri, siyah nokta problemi, yağlı ciltlerde sebum dengelemesi, sivilce onarımı, leke onarımı, cildin canlandırılması, ciltteki elastikiyetin arttırılması, ince çizgi ve derinleşmememiş kırışıklıkların onarımı, cildin nemlendirilmesi ihtiyaçlarına cevap verebilen Hydrafacial, hücre metabolizmasını hızlandırır.

Temizleme ve arındırma

Cilt tipine uygun temizleyici solüsyon ile cildin temizlenmesiyle başlar, gözeneklerin yumuşatılarak cihaz yardımıyla temizlenmesiyle devam eder.

Besleme

Ağrısız vakum ile artıklar gözenekler temizlenir. Cilt yoğun nemlendiricilerle, antioksidanlar ve peptidler ile beslenir. Pırıltınızı en üst düzeye çıkarılır.

Şoklama

Bir önceki aşamada radyo frekans başlığının sıcaklığı ile cilt altına nüfus ettirilen vitaminler üzerinde şok etkisi yaratılır, cilde hapsolmaları sağlanır.

Hydrafacial seansları

Onarım amaçlı yapılan işlemlerde 1 hafta ara ile 4-6 seans önerilir. Sadece bakım ve temizleme amacıyla yapılan işlemlerde ise; ayda 1 düzenli uygulama önerilir. Genç yaşlarda yağlanma ve sivilce problemi için tercih edilirken, orta yaş üzerinde ise; yaşanılan elastikiyet ve kollajen kaybını önleyebilmek için tercih ediyor.

Hydrafacial’ın avantajları

Öneriye uygun takip edilen seansların sonunda cildin nemlendiği, yenilendiği, temizlendiği ve beslendiği rahatlıkla fark edilebilir. Cihazının sahip olduğu soğutucu başlık, çoğunlukla sedasyon ve solüsyonlardan sonra gözenekler, küçültme etkisine sahiptir. Oksijen sprey, yüksek konsantrasyonu ve oksijen molekülleri aracılığıyla cildin oksijen ihtiyacını sağlayarak nefes almasını sağlar. Multi-Polar RF, radyo frekans ile cilt ve cilt altı dokularda ısı artışı sağlar, yıpranan kollajen liflerini yeniler.

Derinlemesine Temizlik Ve Bakım!

Cilt yüzeyinde derinlemesine temizlik sağlaması nedeniyle Hydrafacial işlemi sıklıkla kullanılır. Uzun süredir devam eden siyah nokta sorununuz varsa eğer çözülmesine yardımcı olur. Profesyonel ve uzman isimlerle çalışmanız halinde daha iyi sonuç alabilirsiniz.

  • Öncelikli olarak uygulamaya başlamadan önce cilt temizlenir ve makyaj kalıntılarından arındırılır.
  • Daha sonrasında ise vakumlu özel cihazlarla birlikte cildin alt tabakasındaki kirlerin temizlenmesi amaçlanır.
  • Peeling ve buhar uygulamaları ile birlikte gözeneklerin tamamen açılması hedeflenir.
  • Son olarak ise LED ışıklar ile cildin uyarılması ve canlandırılması amaçlanır.
  • Ortalama 45 ya da 50 dakika içerisinde tamamlanan işlem sayesinde cildiniz olduğundan daha sağlıklı görünür.

Gözenek Görünümünü Azaltır!

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra Hydrafacial aynı zamanda gözenek görünümünün azalmasına da yardımcı olur. Yağlanma, makyaj kalıntıları ve cilt yapısı nedeniyle gözenek görünümü zamanla artar. Bu tür işlemleri düzenli olarak yaptırmanız halinde ise sonuç alabilmeniz kolaylaşır. Acısız ve ağrısız olmasının yanı sıra uygulama sırasında rahatlamanızı da destekler. Yılda en az 3 ya da 4 kez yaptırılması halinde cilt kusurları gözle görünür şekilde azalır.

Düzenli Tekrarda Daha Parlak Bir Cilt!

Hydrafacial uygulaması düzenli olarak tekrarlanması halinde cilt yüzeyinde parlak bir görünüm oluşur. Bu tür işlemler gözeneklerin kapanması ve hücrelerin uyarılması açısından faydalı olacaktır. Vakumlu başlık ile birlikte ciltteki ölü derilerin tamamen arındırılması amaçlanır. Hassas ve kızarık ciltlere bile uygulanabiliyor olmasının yanı sıra kullanılan solüsyonların içeriğinde ise zararlı herhangi bir madde yoktur.

Yaşlanma ve yorgunluğun etkilerinin de ortadan kaldırılması amaçlanır. Aynı zamanda ciltteki bakterilerin yok edilmesi ve temizlenmesi hedeflenir. Bakımlı, güzel ve parlak bir cilt görünümü isteyenlerin her zaman ilk tercihleri arasındadır.

Sık Sorulan Sorular

Hydrafacial ‘ın yan etkileri var mıdır?

HydraFacial ın bu kadar popüler olmasının birçok nedeninden biri, minimal yan etki olmaması ve aslında işlem dışı kalma süresi gerektirmemesidir. Uzmanlar onarımdan hemen sonra biraz kızarıklık beklediğini, ancak derhal azalacağını söylüyor. “onarımı takiben cildinizin dinlenmesini ve yüzünüzün tüm faydalarından yararlanmasını isteyeceksiniz. Ertesi sabah makyaj yapabilir ve normal rutininize devam edebilirsiniz.”

Tüm cilt tipleri için uygun mudur?

Hydrafacial, çok hassas tenler de dahil olmak üzere çoğu cilt tipinde gerçekleştirilebilir.

Kimler hydrafacial yaptırabilir?

Herkes! HydraFacial’ın en büyük avantajlarındanbiri, tedavinin neredeyse her yaş ve cilt tipine uygun olması birkaç istisna dışında. Birçok cilt tipine faydalı olmasına rağmen, aktif döküntüleri, güneş yanıkları veya hamile hastalar bu onarımdan kaçınmalıdır.

Ne sıklıkla hydrafacial yaptırmalıyım?

Hydrafacial’ı takiben cildiniz nemli ve ışıltılı görünse de, onarımdan hızlı bir düzeltme değildir. Cildin zaman içindeki görünümünü iyileştirmek için tasarlanmıştır. Olduğu söyleniyor, etkileri diğer yüz bakımlarından daha uzun sürüyor. Marmur, her dört ila altı haftada bir Hydrafacial uygulaması yapılmasını önerir. Hydrofacial’ı Botox veya microblading gibi diğer invazif olmayan prosedürlerle birlikte alırken, yüz bakımına başlamadan önce bu onarımların yan etkilerini ve duruş sürelerini dikkate almak önemlidir. Guanche, “Hydrafacial’ı ayrıca Botox, microblading, dolgu maddeleri alırken de alabilirsiniz” diyor. “Ancak, bu diğer prosedürlerin yerine geçmiyor, çünkü farklı cilt bakım ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Hastalar Botoks onarımından sonra yatmaması gerektiğinden, HydraFacial Botoks önce yapılmalıdır.”

Hydrafacial’dan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem yapılmadan önce eğer cilt üzerinde makyaj varsa çıkarılmalıdır. İşlemden sonra ertesi güne dek makyaj yapılmamalı, cildin solüsyonları iyice emmesine zaman tanımak için bölge suyla temas ettirilmemelidir. Konforlu ve acısız bir cilt bakım uygulaması olan Hydrafacial, ciltte herhangi bir yan etkiye sebep olmaz.