Çatlak Tedavisi

Çatlaklar, kadınların can sıkıcı kozmetik sorunlarından biridir. Birçok kadın çatlakları yüzünden aynaya bakmaktan kaçınır. Ama yaz ayları geldiğinde aynalardan kaçmak yetmez ve bu soruna bir çözüm aranmaya başlanır. Çatlaklar nasıl oluşur ve en önemlisi nasıl önüne geçilir. Çatlaklar Nasıl Oluşur? Ergenlik, aşırı kilo alıp verme, hamilelik, hormonsal değişimler, çatlakların oluşmasına neden olurlar. Yoğun olarak görüldüğü yerler, bel, kalçalar, karın, göğüsler, kollar ve bacaklardır. Vücut bu değişimler sonucu deformazyona uğrar.

Deri bu deformasyonları kaldıramaz ve ortaya cilt çatlakları çıkar. Bu çatlaklar ilk başlarda kırmızı ve mor renktedirler. Zamanla beyaz renge geçiş yaparlar. Çatlakların rengi uygulanması gereken tedavinin şeklini belirler. Hamilelik sırasında ortaya çıkan cilt çatlakları karın ve göğüs bölgesinde görülür. Doğum yapıldıktan sonra, vücut eski haline dönemeye başlamasıyla, bu çatlaklar rahatsız edici görüntü sergileyebilir.

Çatlakların Sık Görüldüğü Yerler

Göğüsler, bel ve karın bölgesidir.

Çatlaklar Tedavi Edilebilir Mi?

Çatlaklara uygulama yapılabilir fakat tüm çatlaklar eşit şekilde ya da tamamen tedavi edilemez. Bu durum çatlakların rengi, derinliği ve tedavi için ne kadar geç kalındığı ile ilgilidir. Bunun yanı sıra her çatlak daha estetik bir görünüme kavuşturulur.

Tedavinin Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Tedavi ile elde edilen görüntüler kalıcıdır. Fakat yeniden doğum yapmak, kilo alıp vermek gibi sebepler ile oluşabilecek çatlakların ayrıca tedavi edilmesi gerekir.