Kalıcı Makyaj Sayesinde Her Güne Hazırsın!

Kalıcı makyaj sevilen güzellik yöntemlerinden biri olmakla birlikte, her zaman bakımlı görünmek isteyen kadınların ilk tercihleri arasındadır. Son dönemde yaygınlaşmaya başlayan uygulama ile birlikte gözler, dudaklar, cilt, kaşlar ve kirpikler dikkat çekici hale getirilir. Sağlık açısından herhangi bir sorun oluşturmadığı gibi işlem süreci de oldukça kısadır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Her gün makyaj yapmak istemeyen ve zamandan tasarruf etmek isteyen kadınlar adına avantajlıdır. Kalıcı makyaj uygulaması, derinin altına enjekte edilen mikro pigmentler ile birlikte tamamlanır. Steril ve tek kullanımlık küçük uçlu iğneler tercih edildiğinden dolayı bakterilerin üremesi engellenir.

  • Anestezik kremler ve lokal bakım yağları ile birlikte uygulama sırasında acı ya da ağrının hissedilmemesi amaçlanır.
  • Derinin üst tabakasına yapılan işlem sonrasında makyajınızın uzun süre ilk günkü görüntüsünü korur.
  • Bu aşamada kişilerin istekleri doğrultusunda daha doğal ya da dikkat çekici bir makyaj yapılır.
  • Cilt tipine ve nem oranına göre ne kadar kalıcı olduğu da değişiklik gösterir.

Bakımlı Ve Parlayan Bir Cilt Görünümü!

Bakımlı ve parlayan bir cilt görünümü elde edebilmek adına bu tür makyaj teknikleri faydalı olacaktır. Cilt yüzeyi ve alt tabakası düzenli olarak kendini yenilediğinden dolayı belirli bir süre sonrasında makyaj kaybolmaya başlar. Bitki özlü özel malzemeler tercih edildiğinde ise hassasiyete neden olmaz. Maksimum kullanım ömrü 5 yıl olan uygulama en fazla 60 dakika içerisinde tamamlanır. Eyeliner, kalıcı dipliner, dudak kontörü, dudak pigmentasyonu bu aşamada en çok tercih edilen işlem türlerinden bazılarıdır.

Çalışan Kadınlar İçin İdeal!

Çalışanlar kadınlar için son derece ideal olan kalıcı makyaj çeşitleri tamamen doğal ve estetik bir görünüm oluşturur. Kusurları kapatıp yüz hatlarını belirginleştirdiğinden dolayı kendinizi daha iyi hissetmenize katkı sağlar. Her zaman bakımlı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. İşlemden hemen sonra ciltte kızarıklık ya da hassasiyet oluşabilir. Uygulama yapılan bölgede ise tahrişin artmaması adına makyaj malzemesi kullanılmaması yararlı olacaktır. Aynı şekilde cilt düzenli olarak nemlendirilerek hücre bariyerleri de güçlendirilmelidir.