Kalıcı Oje Ne Kadar Süre Kalıcıdır

Kalıcı oje uygulaması özellikle yoğun olarak çalışan kadınların tercih ettiği bir uygulamadır.  Yoğun tempoda çalışan ve genel olarak aynı renk oje tercih eden kişiler kalıcı oje kullanırlar. Bu şekilde standart ojeleri kullanarak yaşadıkları soyulma gibi sorunları yaşamazlar. Bunun dışında standart ojeler oldukça kolay soyulur ve soyulmuş şekilde ojeler hoş bir görüntü oluşturmazlar. Bu nedenle de ojelerin silinerek yeniden sürülmesi gerekir. Bu da göz ardı edilemeyecek kadar uzun bir zaman alır. Bu nedenle yoğun tempoda çalışan kadınların ilk tercihi kalıcı oje kullanımıdır.

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Kalıcı oje uygulaması hakkında merak edilen birçok soru vardır. Kalıcı ojenin yapılabilmesi için öncelikle tırnaklarınız oje sürmeye uygun hale getirilir. Bunun için de şu işlemler gerçekleştirilir;

  • Öncelikle tırnaklarınız törpülenir.
  • Sonrasında tırnaklarınızın yağdan arındırılma işlemi gerçekleştirilir.
  • Tırnaklarınızın matlaştırılma işlemi gerçekleştirilir.
  • Tırnağınızdaki kusurları kapatabilmek için bazı uygulanır.
  • Daha sonrasında tırnaklara oje sürülür.
  • Oje sonrasında top coat uygulanır.
  • Her kat oje içim tırnaklarınız 60 saniye UV ışığında bekletilir.

Uygulama bittikten sonra ise ellerinizi rahat bir şekilde kullanmanız mümkündür. Ojelerinizde herhangi bir şekilde bozulma gibi bir durum söz konusu olmaz. Kalıcı oje sürme işlemi yukarıda maddelerde anlatıldığı gibidir.

Kalıcı Oje Ne Kadar Süre Dayanır?

Kalıcı ojenin ne kadar süre tırnak üzerinde kaldığı oldukça büyük bir merak konusudur. Kalıcı oje bakımı doğru şekilde yaptığınız takdirde ojeyi uzun süreli olarak kullanabilirsiniz. Oje en az 1 aylık sürede tırnağınızda kalır. Bunun için yukarıda da bahsedildiği gibi ojenin bakım işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Kalıcı oje sayesinde sürekli olarak oje yenileme derdiniz olmaz. Bu nedenle de kalıcı oje oldukça sık tercih edilir.

Kalıcı Oje Zararlı Mıdır?

Kalıcı oje zararlı bir uygulama değildir. Bunun için tercih ettiğiniz uzman da çok önemlidir. Kalıcı oje uygulaması sırasında tırnağınıza zarar vermeyen ürünlerden yararlanılır. Bu nedenle de tırnaklarınıza zarar vermez. Kalıcı oje tırnağınıza hava ya da su geçmesini engellemez.