Medikal Cilt Bakımı İle Filtresiz De Kusursuzsunuz!

Medikal Cilt Bakımı İle Filtresiz De Kusursuzsunuz! Medikal cilt bakım, Hydrafacial ve diğer yöntemlere göre son dönemde daha sık kullanılmaya başlamıştır. Makyaj, şehir hayatı ve yanlış beslenme sonucunda ciltte oluşan kusurların ortadan kaldırılması adına tercih edilir. Cildin erken yaşlanmaması ve kırışıklık probleminin engellenmesi adına doğru bir seçim olacaktır. İlk seanstan itibaren etkisini göstermeye başlayan bakım sonrasında cilt hücrelerinin yenilenmesine zemin hazırlanır.

Dermokozmetik Ürünlerle Bakım!

Klasik yöntemlere göre medikal cilt bakım seçeneğinde uygulama sırasında tamamen dermokozmetik ürünler kullanılır. Bu sayede sivilce, akne, beyaz buton ya da leke gibi problemlerin çözümlenmesi amaçlanır. Acısız ve ağrısız bir yöntem olmasının yanı sıra yaklaşık olarak 60 dakika sürer.

  • Cildin yağ ve nem dengesinin düzenlenmesine yardımcı olan bakım sürecinde öncelikli olarak detaylı analiz yapılır.
  • Böylelikle cilt dokusu ve ihtiyaçları belirlenerek seansın en iyi şekilde tamamlanmasına özen gösterilir.
  • Derinlemesine temizleme sonrasında özel solüsyon ve ilaçlar ile birlikte peeling uygulanır.
  • Son olarak ise özel aletler ile birlikte cildin üst tabakasının arındırılmasına özen gösterilir.

Lokal Bakım Ve Etkili Sonuç!

Cilt bakımı alternatifleri içerisindeki medikal uygulama, daha lokal bir çalışmadır. Hamilelik sonrası oluşan melasma, güneş lekeleri, sivilceler, akne izleri ve yağlanma gibi sorunların tamamen ortadan kaldırılması amaçlanır. Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra ciltte oluşan çatlakların tedavi edilmesi sırasında da tercih edilir. Verilen ozon buharı sayesinde ise fazla yağın atılması hedeflenir. Ölü hücrelerden arındırılır ve etkili sonuç elde edilmesine zemin hazırlanır.

Cildin Canlılığı Ve Parlaklığı Artar!

Medikal Cilt Bakımı İle Filtresiz De Kusursuzsunuz! Cildin canlılığının ve parlaklığının arttırılması için medikal cilt tedavisi faydalı olacaktır. Bu noktada öncesinde detaylı bir cilt temizliği yaptırmak ve uzman bir doktordan yardım almak önemlidir. Birkaç seans sonrasında cilt eski parlaklığına ulaşır ve yağlanma problemi de azalır. Karma ciltlilerin sevebileceği uygulamalar arasında gösterilir. Seanslar sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmeyeceği gibi sonrasında da güneş ışınlarına karşı koruma sağlayan kremler kullanılmalıdır. Belirli bir süre hassasiyet oluşacağı için tahriş edecek ürünler kullanmaktan kaçınmak gerekir. Çiğdem Koç Güzellik ve Estetik Merkezi Instagram