Medikal Cilt Bakımı Neleri Kapsar?

Medikal Cilt Bakımı Neleri Kapsar? Vücudumuzun en önemli bölgelerinin başında yüzümüz gelir. İdeal olarak cilt yapınızı ve görüntüsünü iyileştirmek amacı ile sıkı bir cilt bakımı rejimi uygulamanız gerekebilir. Bu cilt bakımı sırasında cildinize uygun olan ürünler kullanılmalıdır. Cildinizde kullanmak için seçeneğini ürünler cilt durumuna ya da cilt tipine bağlı olarak seçilir. Cilt tipinize bağlı olarak seçilen ürünleri kullanarak cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Cilt bakımı cildin üzerinde biriken ölü tabakanın temizlenmesini ve pürüzsüzlüğünü korumasını sağlar. Cildinizin üzerinde biriken ölü tabaka temizlenerek cildiniz yeniden yenilir.

Medikal Cilt Bakımı Neleri Kapsar?

Düzenli Cilt Bakımı Yararları

Cildiniz vücudunuzun en önemli parçasıdır. Bu nedenle de cildinizi korumanız ve düzenli olarak bakımını gerçekleştirmeniz gerekir. Bu şekilde cildinizin sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Medikal Cilt bakımı yaptırarak;

  • Cildinizde oluşan aknelerin giderilmesini sağlarsınız.
  • Siyah noktaların önlenmesine yardımcı olur.
  • Cildin elastikiyetinin sağlanması
  • Ciltte oluşan kümeleşmeyi ortadan kaldırarak cildin görünümünün iyileştirilmesi
  • Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması
  • Çevresel ya da doğum faktörü ile ciltte oluşan lekelerden cildin arındırılması sağlanır.

Yukarıda yer alan nedenlerden dolayı cilt bakımı yaptırmak son derece önemlidir. Cilt bakımının yapılması için bir uzmandan bu konuda destek almanız mümkündür.

Medikal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı yapma konusunda birçok merak edilen vardır. Cilt bakımının ortalama 1.5 ila 2 saat süren bir işlemdir. Cilt bakımının yapılabilmesi için ilk olarak cilt tipinizin belirlenmesi gerekir. Daha sonrasında ise yüz analizi yapılır be cilt tipinize göre cildinizin neye ihtiyacı olduğu belirlenir.

Bu işlemlerden sonra cildiniz tonikler ile temizlenir. Bu şekilde cildinizde makyaj kalıntısı ve yağ kalmasının da önüne geçmiş olur. Sonrasında cilde peeling yapılır ve cilt yüzeyinde bulunan ölü derilerin yok edilmesi sağlanır. Sonrasında ise cildin gerekliliğine bağlı olarak ozon buharı verilir. Sonrasında cildinizdeki yağ oranının dengelenmesi sağlanır.

Eğer cildinizde siyah noktalar bulunuyorsa bu noktalar temizlenir ve ciltte ferahlatıcı – yumuşatıcı maskeler uygulanır.

Cilt Bakımı Yapılmasının Nedenleri

Cilt bakımı cildin temizlenmesi ve sağlıklı bir görünüme sahip olması adına yapılır. Cilt bakımını düzenli olarak yaptırmak son derece önemlidir.