Mezoterapi İle Geçmişin İzleri Silinsin!

Mezoterapi İle Geçmişin İzleri Silinsin! Mezoterapi yöntemi cilt başta olmak üzere selülit, çatlak, yara izleri gibi birbirinden farklı noktalarda uygulanır. Etkili sonuçlar vermesinin yanı sıra vücuttaki hasarlı hücrelerin yenilenmesine de katkı sağlar. 1950’li yıllarda ortaya çıkan işlem, estetik amaçlı tercih edilen bir süreçtir. Vitamin, mineral ve tüm yararlı içeriklerin derinin ya da cildin alt tabakasına enjekte edilmesine özen gösterilir.

Cilt Bariyeri Kısa Sürede Yenilenir!

Cilt bariyerinin kısa süre içerisinde yenilenmesine yardımcı olan Mezoterapi işlemi, kişinin istekleri doğrultusunda yapılır. Problemleriniz öncesinden saptanır ve daha sonrasında cilt muayenesi detaylı olarak gerçekleşir. Leke ve güneş tedavilerinde, spor yaralanmalarında, göz altı morluklarında, kırışıklık ya da ince çizgilerde sıklıkla tercih edilir.

  • Uygulama başladıktan sonra morluklar oluşabilir ancak kısa süre içerisinde geçer.
  • 7 gün boyunca denize ya da havuza girmemek reaksiyon oluşmaması adına önem taşır.
  • Yine aynı şekilde ciltte lekelerin ortaya çıkmaması adına güneş koruyucu krem düzenli olarak kullanılmalıdır.

Kolajen Ve Elastikiyet Artar!

Yukarıda belirtilenlerin yanı sıra ciltteki kolajen ve elastikiyetinde artmasına yardımcı olan mezoterapi uygulaması oldukça popüler hale gelmiştir. Cilde zarar vermeyecek ince uçlu iğnelerle birlikte hazırlanan karışım ya da vitaminler deri altına enjekte edilir. Böylelikle daha kısa sürede en iyi sonucun elde edilmesi amaçlanır. Özellikle ince çizgilerin açılması noktasında avantajlıdır. Hamile, kan sulandırıcı kullanan ya da kalp hastalarına uygulanması gibi bir seçenek söz konusu değildir. Alerjik reaksiyona sebep olmadığı gibi hücre yenilenmesine zemin hazırlar. Mezoterapi İle geçmişin izleri silinsin!

Çatlak Ve Yara İzlerinde Etkili!

Mezoterapi yöntemi çatlak ve yara izlerinin giderilmesi konusunda da oldukça etkilidir. Bacak, basen, karın ya da iç bacak bölgelerinizde çatlak sorunu varsa eğer düzenli seanslar ile birlikte görünümü ciddi oranda azalır. Yine aynı şekilde yara izlerinin geçirilmesi konusunda da sıklıkla tercih edilir. Beklentileriniz doğrultusunda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir solüsyon oluşturulmasına özen gösterilir. İlk uygulamadan itibaren cildiniz parlamaya başlar ve 3.seans sonucunda net değişikleri fark edebilirsiniz. Her zaman bakımına, kırışıklarına ve cilt sorunlarına önem verenler açısından doğru bir seçim olacaktır.