Mezoterapinin Yararları

Mezoterapi ve mezoterapinin yararları son 50 senenin en sık kullanılan ve verimliliği kanıtlanmış bakım yöntemleri arasında yer alıyor. Muhteşem bir verimliliğe sahip olan bu yöntemin sadece alanında uzmanlaşmış olan kişiler tarafından uygulanması gerekir. Bu noktada kliniğimiz alanında uzman olan kişiler ile çalışarak size en nitelikli şekilde bakım aşamanızı tamamlamanız için fırsat sunuyor!

Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi yöntemi birçok farklı alanda kullanılır. Bu alanda cildin ihtiyacı olan temel bakım alanları belirlendikten sonra bir karışım hazırlanır. Emilimin anında daha hızlı bir şekilde tamamlanması için cildin orta tabakasına gerekli olan enjeksiyon adımı da uygulanır. Mezoterapi uygulamasında zerk edilecek olan içeriğin kişilerde nasıl bir reaksiyon sunacağı ile alakalı gerekli olan tüm incelemeler kliniğimizde eksiksiz şekilde uygulanır. Bu şekilde ters bir tepkinin doğma olasılığı da ortadan kalkar!

Cilt Lekelerinden Kurtulun!

Ciltte meydana gelen lekelerden tam manası ile kurtulmak için mezoterapi ile leke tedavisi uygulanabilir ve mezoterapinin yararları kanıtlanmıştır. Bu leke tedavisinin yeniden oluşuma sebebiyet vermemesi için uygulamanın sonrasında güneşe çıkmamalısınız. Çıkmak zorunda olduğunuz dönmelerde ise cildinizi yüksek faktörlü güneş koruma kremleri ile koruma altına almalısınız.

Cilt lekelerinden sorunsuz şekilde kurtulmak adına mezoterapinin uygulandığı iğne başlıkları oldukça küçüktür. Bu nedenle içeriğin cilde gönderilmesi sırasında herhangi bir acı da duymayacaksınız. Kliniğimizde uzmanlarımızın bu alanda sizin klinikten acısız, ağrısız ve memnun şekilde ayrılmanız için uygun sistemi sunduğu görülüyor!

Selülitlerden Kurtulun

Selülit tedavisinde de spor ve beslenme düzeninde yapılan değişikliklere ek olarak direkt mezoterapi yöntemine başvurabilirsiniz. Bu şekilde kanıksanmış yağ dokusundan kurtulmak kadınlar için daha kolay bir hal alacaktır. Sağlıklı ve hızlı bir şekilde form tutacaksınız!

Saç Dökülmesi Sorunu

Mezoterapi yönteminin saç dökülmesi konusunda da sıklıkla uygulandığı görülüyor. Bu alanda saç dökülmesinin hangi sebepten kaynaklandığının belirlenmesinin hemen sonrasında saçın eski formuna ulaşabilmesi için muhteşem bir bakım karışımı oluşturulur. Bu karışım ile beraber saçların yeniden eski direncini yeniden kazanması için harika bir zemin oluşturulur. Saçların kökten uca canlanması ve eski volümünü kazanmanız için en doğru yöntemlerden biri mezoterapi olacaktır!