Microblading İşlemi İstanbul Güzellik Merkezi

Microblading işlemi en çok kullanılan güzellik işlemlerinden bir tanesidir. Kaş kontürü olarak da bilinen microblading uygulamasını kullanabilmek için öncelikle bir uzman ile görüşmeniz gerekir. Bu uygulama sayesinde kaşlarınız kalkık ve doğal bir görünüme sahip olacaktır. Kalıcı bir makyaj uygulaması olan microblading hayatınızı son derece kolaylaştırır. Bu uygulama özel micro ve steril iğneler kullanılarak gerçekleştirilir. Bu işleme dövme demek doğru olmaz. Microblading işlemi dövmeden farklı olarak gerçekleşir.

Microblading Nedir?

Microblading uygulaması günümüzün en çok kullanılan kalıcı makyaj uygulamalarından bir tanesidir. Bu uygulamayı yalnızca uzman bir kişi gerçekleştirebilir. Yüz şekline uygun şekilde tasarlanan kaşlar yüzünüzde olumlu bir değişim yaşanmasına neden olacaktır. Bu nedenle de bu işlem oldukça sık tercih edilir. Microblading uygulaması yapılırken kalıcı makyaj işlemlerine uygun olarak özel üretilen makyaj boyaları kullanılır. Tek kullanımlık steril iğnelerin yardımı ile işlem gerçekleştirilir.

Uygulamanın yapıldığı bölgede doğal bir kıl görünümü oluşur. Bu sayede kaşlarınızın bir işlemden geçtiği belli olmaz ve son derece doğal durur. Kalıcı makyaj uygulaması dövme uygulaması ile benzer değildir. Dövme sırasında iğne derinin oldukça altına iner. Ancak kalıcı makyaj uygulamasında kullanılan iğneler ise derinin bu kadar altına girmez.

Microblading Nasıl Uygulanır?

Microblading uygulamasında kaşların yeniden tasarımı gerçekleştirilir ve yapılandırılır. Bu sayede gerçek kaş görünümü elde edilir. Microblading uygulaması içerisinde ilk adım kaşların dizayn edilmesidir. Kaş dizaynından sonra kişinin yüz ölçüsüne bağlı olarak istenilen şekil oluşturulur.

İşlemin acısız geçmesi için anestezik bir krem bölgeye uygulanır. Daha sonrasında microblading uygulamasına geçiş yapılır.  Kaşa kalıcı makyaj boyasının yardımı ile kaş görünümüne sahip üç boyutlu mikro kesiler atılır. Bu işlemden sonra kaş bölgesinde bulunan kalıcı makyaj boyası silinir ve yeni kaşlarınıza sahip olursunuz.

Microblading Kalıcı Mıdır?

Microblading uygulaması tam kalıcı olarak değil yarım kalıcı olarak tasarlanmıştır. Bu işlem gerçekleştirildikten sonra ortalama olarak 1 sene içerisinde boya kaybolur. Ancak bu süre de cilt yapısına göre değişim gösterebilir. Microblading işlemini belirli aralıklarla yenilemeniz gerekir. Çiğdem Koç Güzellik ve Estetik Merkezi Instagram