Çatlak Tedavisi Hızlı Sonuç Verir mi?

Çatlak Onarımı Kadınlar cilt çatlağı sorununu sıkça yaşarlar; bu sorunun estetik merkezimizde giderilmesi mümkündür! Cilt çatlakları kadınlar kadar olmasa da erkeklerde de görülebilir. Bu çatlaklar tam olarak giderilmese de görünürlüğü oldukça belirsiz hale getirilebilir. Çatlak onarımları ciltteki çatlakların belirginliğini azaltmaya yöneliktir.

Cilt Çatlağı Nedir?

Cilt çatlağı nedir? ; cilt çatlağı cildin alt kısmındaki liflerin bozulması ile ortaya çıkan kötü görünümlü bir cilt sorunudur. Birçok etken cilt çatlağına neden olabilir:

  • Hızlı kilo alma ve verme
  • Emzirme ve gebelik dönemi
  • Genetik yatkınlık
  • Vücut geliştirme ile ilgili süreçler
  • Ergenlik dönemi

Cilt çatlağı oluştuktan sonra tamamen kaybolması çok zordur. Günümüzde etkili onarım yöntemlerini kullanarak çatlakların belirginliğini yüksek oranda azaltmak ise mümkündür.

Cilt Çatlağı Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Cilt çatlağı onarım yöntemleri ile çatlak sorununuz hallolacak. İlaç kullanımı yöntemlerden biridir. Bu sayede cildin kendini yenilemesine yardım edilir. Cilt soyma ya da lazer onarım yöntemleri sayesinde de çatlak gidermede çok başarılı sonuçlar alıyoruz!

Tedaviler kişilerin ihtiyacına göre sürdürülür, seans sayısı da her hasta için farklıdır. Dışarıda satılan çatlak krem ve losyonları pek etkili olmayacaktır çünkü sorun cilt altındaki lif bozulmasından kaynaklanır.

Lazer yöntemleri cildin alt katmanlarına etki edecektir. İlaç tedavileri de cildin kolajen seviyesini ve elastikliğini arttırmaya yöneliktir. Lazer ve soyma işlemleri seanslı tedaviyi gerektirirken, ilaç tedavisi belirli bir süre uygulanır.

Soyma onarımında cildin yenilenmesi amaçlanır. Kliniğimizde tüm bu işlemler steril ortamda ve bu alanda uzman kişilerce gerçekleşir.

Cilt Çatlağı Onarımı Ne Kadar Sürer? Çatlak Onarımı Hızlı Sonuç Verir mi?

Cilt çatlağı onarımı süresi hastaların ihtiyacına göre değişir. Her bir çatlak sorunun ciddiyeti, her hastanın bünyesi farklıdır. İlaç onarımlarında ortalama bir süre verirsek 6 ay içinde sonuçlar görülmeye başlar.

Soyma ve lazer işlemleri ise ihtiyaca göre seanslı olarak gerçekleşir. Kişilerin iyileşme hızı da alınacak sonucun zamanlamasında önem kazanır. Hastaların cevap verdikleri tedaviler iyi seçilmelidir. İşinin ehli kişiler en doğru onarım yöntemini, süresini belirleyecektir. Kliniğimizden randevu alabilir, çatlak sorununuz için ilk adımı atabilirsiniz.