Lazerle Çatlak Tedavisi

Lazer ile Çatlak tedavisi kadınlarda ya da erkeklerde oluşan cilt yarıklarının giderilmesi açısından son derece önemlidir. Dengesiz beslenme, genetik faktörler, hızlı kilo alıp verme gibi nedenlerden dolayı zaman içerisinde vücutta çatlaklar oluşabilir. İç bacak göğüs ve karın çevresinde yaygınlaşan bu tür problemler doğru yöntemler kullanıldığında hızlı bir şekilde onarılır.

Lazer ile Çatlak Tedavisi Oldukça Etkili!

Vücuttaki çatlak bakımı söz konusu olduğunda lazer, en etkili yöntemlerden biridir. Özel ışınlar ile birlikte deri altındaki yarıkların onarılması ve aynı zamanda hücrelerin yenilenmesi amaçlanır. Lazer ile çatlak tedavisi söz konusu olduğunda ise Fraksiyonel, Pulse ve Icon seçenekleri sıklıkla kullanılır.

  • Bu tür alternatifler sayesinde en az 1 ya da 2 seans içerisinde en iyi sonucunda elde edilmesi amaçlanır.
  • Franksiyonel lazer söz konusu olduğunda derinin alt ve üst tabakasındaki tüm kusurların giderilmesi hedeflenir.
  • Yeni oluşan açık renkli olmayan kırmızı çatlaklarda ise Pulse DYE lazer uygulaması doğru seçim olacaktır.
  • Damarların harekete geçmesine ve yarıkların onarılmasına katkı sağlar.
  • Icon lazer seçeneğinde ise cilt yüzeyine zarar verilmez ve ısı ile birlikte onarımın daha da hızlanması amaçlanır.

Dermaterapi İle Çatlaklardan Kurtulun!

Yukarıda belirtilenlere ek olarak çatlaklar söz konusu olduğunda dermaterapi seçeneği de çok fazla kullanılır. Dermaroller ile birlikte hücrelerin harekete geçirilmesi ve kan dolaşımının arttırılması amaçlanır. Çatlakların büyümesi ve beyaz çizgiler haline dönerek kalıcı hale gelmemesi adına düzenli olarak uygulanması faydalı olacaktır. Kullanılan roller ile birlikte mikro kanallar açılır ve bu sayede çatlakların görünümünü en aza indirir. Düzenli olarak uygulanması durumunda ise yeni çatlakların oluşmasına izin verilmez.

Karboksiterapi İle Cilt Yüzeyi Onarılır!

Karboksiterapi sayesinde ise cilt yüzeyinin tamamen onarılması ve eski görünümüne ulaştırılması amaçlanır. Derinin üst kısmı kalınlaştırılarak yırtıkların artması da engellenir. En çok kullanılan yöntemlerden biri olmasının yanı sıra uygulama süreci ise son derece hızlıdır. En az 2 ya da 3 seans sonrasında gözle görülür fark yaratır. Benzer sorunların tekrarlamaması adına ise uygulamanın düzenli olarak tekrarlanması faydalı olacaktır. Çiğdem Koç Güzellik ve Estetik Merkezi Instagram