Lazerle Dövme Silme İşlemi

Lazer ile Dövme Silme İşlemi, Önceden beğenerek yaptırdığınız dövme artık hoşunuza gitmiyor olabilir. Ancak bu dünyanın sonu değildir. Lazer yardımı ile istemediğiniz dövmelerinizden kurtulma imkanına sahip olursunuz. Dövme silme sırasında yapılan deriye zarar vermeden dövme boyasını özel olarak yakalayan ve özel olarak boyayı parçalayan Ndyag Q Switched isimli lazerlerdir. Dövme sildirme sırasında karbondioksit ya da derin soyma lazerleri kullanılabilir. Ancak bu lazerlerden kahverengi, beyaz lekeler ya da yara izi kalma olasılığı yüksektir.

En Zor Silinen Dövme Boya Renkleri

İstemediğiniz dövmelerinizden kurtulmanın en etkili yolu lazerdir. Lazer yardımcı ile dövmelerinizi silebilirsiniz. Bunun için bir uzmana başvurmanız gerekir. Uzmanınızın yardımı ile dövmelerini sildirme imkanına sahip olursunuz.

Zor silinen dövme çeşitleri uzmanları bir hayli zorlar. Bir dövmenin zor silinmesi kullanılan boya rengi ile alakalıdır. Lazer ile silinen dövmelerde en zor çıkan dövme boyaları sarı, mor ve yeşil renkteki boyalardır. Bu boyaların deriden atılması oldukça zaman alır.

Dövme boya renklerinin silinme durumu renklerine göre de değişim gösterir. Bu nedenle dövme sildirme seanslarınız uzayabilir.

Lazer ile Dövme Silme İşlemi Kaç Seans Sürer?

Lazer ile dövme sildirmek tek seans ile gerçekleşebilecek bir işlem değildir. Lazer kullanarak dövme sildirebilmek için amatör dövmelerde 4-6 profesyonel dövmelerde ise 6-10 ya da daha fazla seans gerekebilir.

Dövmelerin silinmesi için kaç seans gerektiği dövme rengine, derin yerleşimli, olup olmadığına ve yeni yapılmış olması gibi çeşitli faktörlere göre değişim gösterir.

Lazer İle Dövme Sildirme İşlemi Sonrası Bakım

Lazer ile dövme sildirdikten sonra bakımınıza son derece önem göstermeniz gerekir. Lazer kullanarak dövmeniz silindikten sonra antibiyotik içerikli krem ya da derinin onarılmasına yardımcı olacak bir krem kullanmanız gerekir. Bu şekilde dövme silme sonrasında oluşan kızarıklıkların çabuk şekilde yok olmasını ve iz kalmadan dövmeden kurtulmayı sağlayabilirsiniz.

Lazer İle Dövme Silme İşlemi Sonrasında Deride Yaşanan Değişimler

Lazer ile dövme sildirdikten sonra lazerin dozuna bağlı olarak derinizde geçici olarak su toplaması, kanama, su toplaması ya da kabuklanma olabilir. Bu süre 5 ila 15 gün arasında değişim gösterir.